Аналітичне інтернет-видання

Ця держава стала першою, що запровадила закон, який забороняє молоді користуватися соціальними мережами - Радіо Максимум.

Міжнародний день сексу: Найкращі 5 зірок-секс-символів усіх епох

Австралія стала першою країною, яка прийняла закон, що забороняє дітям віком до 16 років користуватися соціальними мережами.

Законодавство було затверджене в п'ятницю австралійським парламентом, де Сенат підтримав його з перевагою у 34 голоси (34 проти 19), повідомляє PhoneArena. Палата представників ухвалила цей закон із результатом 102 голоси "за" та 13 "проти".

Ознайомтеся також: Після п'яти років відновлення: Собор Паризької Богоматері знову доступний для туристів.

Соціальні мережі, такі як Facebook, TikTok, Snapchat, Reddit, X та Instagram, можуть підлягати штрафу до 50 мільйонів австралійських доларів (33 мільйони доларів США) за недотримання вимог щодо заборони дітям молодше 16 років створювати акаунти.

Прем'єр-міністр Австралії Ентоні Альбанезе сказав: "Платформи тепер несуть соціальну відповідальність за те, щоб безпека наших дітей була для них пріоритетом".

Він також зазначив, що закон підтримує батьків, які стурбовані тим, як соціальні медіаплатформи шкодять їхнім дітям.

Згідно з новим законодавством, соціальні мережі отримали один рік для того, щоб розробити механізми, які дозволять їм уникнути фінансових покарань, забезпечуючи відповідність новим вимогам. Незважаючи на встановлені вікові обмеження, закон посилив правила щодо конфіденційності. Критики висловлюють занепокоєння щодо того, як ці зміни вплинуть на приватність користувачів, однак платформи соціальних медіа не мають права вимагати від своїх користувачів надання документів, що посвідчують особу, таких як водійські посвідчення або паспорти, для підтвердження, що їм уже виповнилося 16 років.

Австралійські батьки можуть бути задоволені законом, але соціальні медіаплатформи не були задоволені. Компанія Meta Platforms, яка володіє Facebook та Instagram, назвала закон "поспішним". У Meta заявили, що в процесі прийняття закону законодавці не вивчили, що саме зараз роблять соціальні медіаплатформи для того, щоб "забезпечити відповідний віковим особливостям досвід і врахувати думки молодих людей".

Digital Industries Group (DIGI), яка представляє цифрову індустрію в Австралії, включаючи платформи соціальних мереж, заявила, що залишаються питання про те, як закон вплине на дітей, а також про сферу його застосування.

Соцмережі для дітей в Австралії будуть заборонені / Фото freepik

Законопроект, що передбачає заборону соціальних мереж, був розроблений і ухвалений всього за тиждень. Як результат, жодна зі сторін не може чітко окреслити, яким чином цей закон буде реалізовано на ділі. Як користувачі, так і самі платформи залишаються в невіданні щодо своїх нових обов'язків.

Суніта Боуз, генеральний директор компанії DIGI.

Сенатор Девід Шубрідж, член партії Зелених, що перебуває в меншості, каже, що новий закон завдасть шкоди вразливим молодим людям, переважно з регіональних громад. Він особливо зосередився на ЛГБТК+ спільноті як групі, яка може відчути себе відрізаною без доступу до соціальних медіаплатформ. Винятки будуть зроблені для сервісів, що надають медичний та освітній контент, включаючи YouTube, Messenger Kids, WhatsApp, Kids Helpline та Google Classroom.

"Основна мета цього законодавства полягає в наступному: воно зобов'язує компанії, які працюють у сфері соціальних мереж, вжити адекватних заходів для виявлення та видалення неповнолітніх користувачів зі своїх платформ. Це завдання, яке ці організації мали виконати вже давно, але надто довго ігнорували його, ставлячи фінансові вигоди вище безпеки молоді", - зазначила сенатор Марія Ковачич.

Це цікаво: Криптопідприємець з'їв банан за 6,2 млн доларів з відомого арт-об'єкту

Деякі аналітики вважають, що цей законопроєкт був ухвалений з метою заспокоїти батьків, демонструючи, що уряд піклується про безпеку їхніх дітей на фоні наближення національних виборів, які відбудуться в травні. Водночас критики висловлюють занепокоєння, що, залишаючись без доступу до соціальних мереж, підлітки до 16 років можуть звернутися до темних куточків інтернету.

Читайте також