Аналітичне інтернет-видання

Депутатам знову надається можливість висловити свою підтримку для інтеграції дитячої лікарні та пологового будинку в структуру медичного комплексу "Дубків" у Миколаєві.

На наступній сесії Миколаївської міської ради, запланованій на 26 червня, знову буде розглянуто проєкт об'єднання пологового будинку №3 та дитячої лікарні №2 з міською лікарнею №3, відомою як "Дубки".

Відповідний матеріал з’явився на офіційному порталі Миколаївської міської ради, повідомляють "МикВісті".

Як відомо, 29 травня, депутати Миколаївської міської ради одноголосно зняли з розгляду сесії питання реорганізації медичних закладів міста, через те, що воно не пройшло профільну та інші комісії.

Депутатка міської ради під партії "Пропозиція" Олена Шапошнікова тоді наголосила: реорганізація потребує доопрацювання, а також містить ризики, які слід ретельно зважити. Тоді депутатам пропонувався до розгляду проєкт рішення, що стосується зменшення кількості лікарень у місті з шести до трьох, об'єднавши їх.

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич висловив свої зауваження щодо скасування розгляду питання об'єднання лікарень, підкресливши, що це може негативно вплинути на фінансову ситуацію в міському бюджеті.

Політичні і соціальні фактори значно вплинули на це питання. Ми вже віддали свої голоси, тому я пропоную не продовжувати обговорення. Проте, як зазначають, "запам’ятайте мої слова", найближчим часом ми можемо зіткнутися з серйозними труднощами. Тож, готуйте кошти, -- зазначив Олександр Сєнкевич.

Цього разу завдання було поділено на два окремих проєкти:

Згідно з документом, "Пологовий будинок №3" та "Міська дитяча лікарня №2" будуть ліквідовані внаслідок реорганізації через приєднання до КНП "Міська лікарня №3". Усі активи цих установ перейдуть під управління КНП "Міська лікарня №3", яка також отримає нову редакцію статуту.

Також будуть сформовані спеціальні комісії для реорганізації кожної з установ. Їм доручено виконати всі необхідні юридичні процедури та надати міській раді акти передачі. У разі, якщо відбудуться зміни у складі комісій, міський голова матиме можливість вносити корективи своїм розпорядженням.

Відповідно до пояснювальної записки, реалізація проекту не вимагатиме залучення додаткових фінансових ресурсів з міського бюджету.

Як стало відомо, управління охорони здоров'я Миколаєва ініціювало зменшення кількості медичних установ у місті з шести до трьох шляхом їх об'єднання. Крім цього, під реформу потрапить також пологовий будинок №3, який, на відміну від інших міських пологових, що були інтегровані до лікарень і стали їхніми відділеннями минулого року, залишався незалежною юридичною одиницею.

Ірина Шамрай, керівниця управління охорони здоров'я Миколаєва, під час засідання комісії зазначила, що реорганізація та об'єднання великих лікарень у місті цього року є необхідними через вимоги Національної служби здоров'я України щодо повного фінансування наданих медичних послуг.

Голова комісії з юридичних питань Миколаївської міської ради, депутатка від "Європейської Солідарності" Олена Кісельова, виступила з рішучою критикою стосовно запропонованих змін у медичній системі міста.

Як відомо, у травні 2023 року у Миколаєві міська влада почала вивчати питання об'єднання пологових будинків. У місті спостерігалось скорочення кількості пологів. 31 липня 2023 року Миколаївська міська рада прийняла рішення про про реогранізацію пологових будинків №1 та №2 -- їх приєднали до міської лікарні №1 та міської лікарні №3 відповідно. Очільниця міського управління охорони здоров'я Ірина Шамрай, пояснюючи необхідність проведення реорганізації медзакладів, заявляла, що за останні 7 років кількість вагітних у Миколаєві зменшилась у 5 разів.

Через реорганізацію внаслідок фактичного закриття пологового будинку №2 в Миколаєві під скорочення потрапили 42 працівники. Колектив цього медичного закладу вважає рішення міської влади про ліквідацію помилковим, оскільки в місті залишиться лише один спеціалізований медичний заклад.

Читайте також