Державним службовцям США категорично заборонено мати романтичні стосунки з жінками з Китаю, повідомляє AP.

Крім того, їм слід інформувати, коли китайські дівчата проявляють до них інтерес.
Співробітникам уряду США, які перебувають у Китаї, встановлено заборону на будь-які романтичні чи сексуальні взаємини з місцевими жителями. Це повідомлення наводить агентство Associated Press (AP), посилаючись на чотири надійних джерела.
Нова політика поширюється на працівників дипломатичних представництв США в материковому Китаї, включаючи посольство в Пекіні та консульства в Гуанчжоу, Шанхаї, Шеньяні та Ухані, а також американське консульство у напівавтономній території Гонконгу. Правило також стосується членів родин дипломатів, що працюють в Китаї.
Тим американським дипломатам, хто вже має особисті зв'язки з громадянами Китаю, запропоновано або розірвати ці стосунки, або звільнитися з роботи.
За словами джерел, ці правила були введені в дію в січні цього року послом США в Китаї. Причому сталося це ще до офіційної інавгурації Дональда Трампа.
Згідно з повідомленням AP, хоча деякі американські агентства вже запровадили жорсткі норми щодо особистих зв'язків, загальна заборона на такі відносини не діяла з часів холодної війни. Як наслідок, протягом останніх десятиліть траплялися численні ситуації, коли дипломати США в інших країнах встановлювали романтичні зв'язки з місцевими жителями, а деякі навіть вступали в шлюб.
Минулого літа в США почали повертати "політику небратання" після того, як конгресмени висловили свої занепокоєння щодо можливих ризиків у стосунках американських дипломатів з китайськими колегами під час розмови з послом США в Китаї. Першими отримали відповідні вказівки охоронці та інший допоміжний персонал дипломатичних представництв. Наразі це правило поширюється на всіх працівників цих установ та їхні родини.
AP зазначає, що розвідувальні агентства по всьому світу вже тривалий час використовують привабливих чоловіків і жінок для здобуття конфіденційної інформації від чиновників інших країн. У зв'язку з цим Державний департамент США та інші урядові організації, які мають представництва в таких країнах, як Китай, Росія та Куба, вже давно вимагають від своїх співробітників суворого контролю за особистими зв'язками з місцевими жителями. Проте, безпосередня заборона на такі стосунки не вводилась з часів закінчення холодної війни.
Як повідомляв УНІАН, упродовж останніх років Сполучені Штати зіткнулися з безліччю викликів, пов'язаних із діяльністю китайських шпигунів на своїй території. Ці випадки включають в себе як класичні способи збору інформації, так і застосування новітніх технологій для ведення спостереження.
У лютому 2023 року над Сполученими Штатами була помічена китайська повітряна куля, яка займалася збором розвідувальних даних з кількох засекречених військових баз. Незважаючи на спроби адміністрації Байдена запобігти цьому, шпигунська куля змогла в режимі реального часу передати інформацію до Китаю.
Американські офіційні особи висловили стурбованість щодо можливого використання Китаєм гігантських портових кранів для шпигунства. Крани китайського виробництва, які працюють в американських портах, можуть бути інструментами для збору інформації про вантажі та логістичні операції.
Згідно з інформацією західних медіа, загальна кількість співробітників китайських розвідувальних агентств, включаючи хакерів та аналітиків, перевищує півмільйона. Це значно більше, ніж у США.