Брайза зазначає, що страх є ключовим інструментом для Трампа як у бізнесі, так і в політичній сфері.

Колишній радник держсекретаря США та екс-директор з питань Європи й Євразії в Раді національної безпеки Метью Брайза висловив думку, що стратегія Дональда Трампа базується на залякуванні, адже його мета полягає в тому, щоб інші країни відчували страх перед Сполученими Штатами.
Цю думку він озвучив в ефірі каналу "Еспресо".
Президент Трамп має унікальне сприйняття світу, яке не подібне на погляди жодного з його попередників у сучасній історії. Він не вважає, що Сполученим Штатам необхідні союзники чи друзі. Його дії нагадують ті, що він вчиняв у Нью-Йорку, коли був девелопером: його оточували не підтримуючі партнери, а люди, яких він намагався залякати. Трамп сам не раз підкреслював, що страх є найефективнішим інструментом у бізнесі, політиці та житті загалом. Він прагне, щоб інші країни боялися США, замість того, щоб захоплюватися ними чи відчувати симпатію. Цей підхід є характерним і для російської зовнішньої політики. Я пам'ятаю, як кілька високопосадовців у Москві, коли я працював у нашому посольстві, стверджували, що справжня сила полягає у страху, а не в захопленні. Саме так Трамп бачить світ, - зазначив Брайза.
Дипломат зауважив, що в адміністрації Трампа повністю не прорахували наслідки від впроваджених тарифів. Найперше - зростання цін. Брайза також нагадав, що Трамп обіцяв знизити ціни для американських споживачів, натомість тарифи призведуть до зворотнього ефекту
Вони підтримують тісні зв'язки з Ілоном Маском, принаймні так виглядає на перший погляд. Проте у Білому домі вже триває серйозна конкуренція між Маском та старшим радником Трампа з питань міжнародної торгівлі, Пітером Наварро. Наварро є висококваліфікованим фахівцем, доктором економічних наук Гарвардського університету. Водночас існує думка, що він часто пропонує ідеї Трампу ще до того, як встигне їх ретельно проаналізувати. Ситуація з тарифами та торговою війною, ініційованою Трампом, виглядає як приклад того, коли Наварро вніс пропозицію про те, що підвищення тарифів буде на користь Сполученим Штатам. Це узгоджується з давніми поглядами Трампа, який завжди був прихильником тарифів. Однак Наварро не врахував, а отже, і Трамп не врахував, що такі заходи в рамках глобальної торгової війни зрештою можуть ослабити економіку самих США. До того ж тарифи за своєю суттю призводять до інфляції: вони підвищують ціни. Трамп, вступаючи на посаду, обіцяв, що вже в перший день його президентства ціни для американців знизяться. Таким чином, Трамп робить ставку на страх, а не на партнерство, що значно відрізняє його від будь-якого іншого президента США в сучасній історії, - додав він.
2 квітня Дональд Трамп оголосив про введення мит у розмірі не менше 10% на практично всі імпортовані до США товари. Ці тарифи почнуть діяти з 9 квітня.
Міністр фінансів США Скотт Бессент закликав держави, на які були накладені мита, утриматися від швидких відповідних дій, оскільки він вважає, що це може призвести до подальшої ескалації конфлікту.
Невдовзі президент Сполучених Штатів проголосив режим надзвичайної ситуації, щоб "посилити конкурентні переваги, охороняти суверенітет і укріпити національну та економічну безпеку".
Проте вже через добу після введення нових мит Трампом, загальний капітал 500 найбагатших осіб планети знизився на 208 мільярдів доларів.
Невдовзі після цього британська компанія Jaguar Land Rover оголосила про зупинку постачання своїх автомобілів до США на один місяць через введення 25-відсоткового мита президентом Дональдом Трампом. Подібний крок також був зроблений компанією Audi.
7 квітня Трамп зробив заяву, в якій зазначив, що якщо Китай не відмінить свої 34% тарифи до 8 квітня, Сполучені Штати введуть нові, значно вищі мита на китайські товари. Вже наступного дня США запровадили тарифи в розмірі 104% на продукцію з Китаю.
Того ж дня Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС запропонував США нульові тарифи на промислову продукцію після запровадження Трампом мит.
9 квітня президент США Дональд Трамп висловив думку, що його глобальна тарифна стратегія представляє собою "військові дії проти світу", але згодом уточнив, що це "зовсім не війна".