Долар США поступово втрачає вартість щодо ключових світових валют.

У вівторок курс американського долара демонструє незначне зниження по відношенню до євро, британського фунта та японської єни під час торгів.
Напередодні долар додав близько 1% щодо євро і фунта, а також понад 2% до єни на новинах про те, що США і Китай домовилися щодо взаємного скасування мит на 90 днів. США опустять мита на більшість китайських товарів до 30%, а Китай знизить мита на американські товари до 10%. Побоювання того, що політика президента США Дональда Трампа послабить привабливість американських активів, чинили тиск на долар останніми місяцями.
Розрахований індекс DXY від ICE, який відображає зміну курсу долара по відношенню до шести основних валют (євро, швейцарський франк, єна, канадський долар, фунт стерлінгів та шведська крона), знижується на 0,2%, в той час як більш широкий індекс долара від WSJ знижується на 0,19%.
Цього тижня інвестори зосередили свою увагу на квітневих показниках зміни споживчих цін у США, які планується опублікувати пізніше у вівторок. Згідно з консенсус-прогнозом аналітиків, інфляція в країні залишиться на рівні березня - 2,4% у річному обчисленні, як повідомляє Trading Economics.
Інформація про споживчі ціни відобразить вплив нових тарифів, введених у квітні, на економіку США, зазначає аналітик ING Кріс Тернер. За допомогою індексів можна буде оцінити, наскільки істотно підвищення мит на китайські товари вплинуло на американських споживачів і чи намагалися імпортери компенсувати ці витрати за рахунок своїх прибутків, додає він.
У четвер міністерство праці США також оприлюднить звіт про зміну цін виробників у квітні.
Євро за даними на 13:53 EET торгується по $1,1108, з підвищенням на 0,18% від рівня закриття попередньої сесії.
Індекс економічних сподівань інвесторів та аналітиків у Німеччині на наступні шість місяців, який обчислюється дослідницьким інститутом ZEW, у травні зріс до 25,2 пункту, що є значним покращенням порівняно з попередніми -14 пунктами, які були зафіксовані минулого місяця (найнижчий рівень за майже два роки). Аналітики, згідно з консенсус-прогнозом Trading Economics, передбачали більш скромний ріст, що становитиме близько 11,9 пункту.
Індикатор, що відображає ставлення до поточної ситуації в Німеччині, знизився до -82 пунктів, порівняно з -81,2 пунктами у квітні. Експерти прогнозували покращення до -77 пунктів.
У травні в єврозоні індекс економічних очікувань зріс до 11,6 пункту, що є значним покращенням у порівнянні з попереднім місяцем, коли він становив мінус 18,5 пункту, за інформацією ZEW. Прогнози експертів передбачали, що індекс підвищиться до мінус 3,5 пункту.
Курс фунта стерлінгів до американського долара зріс на 0,3%, досягнувши $1,3215.
Безробіття у Великій Британії у першому кварталі піднялося до 4,5%, згідно з даними національного статистичного управління. Це найвищий показник з літа 2021 року.
Курс долара по відношенню до єни знизився на 0,25%, досягнувши 148,1 єни.