Аналітичне інтернет-видання

Прогнози щодо курсу долара на осінь і кінець року: Dragon Capital, Concorde Capital та КИТ Group оцінюють його в межах 41,5-45 гривень.

У першому півріччі 2025 року гривня залишалась відносно стабільною, а офіційний курс долара США на кінець червня становив 41,64 грн. Пише minfin.com.ua. Про це повідомляють Контракти.UA.

Фінансові аналітики вказують, що в другій половині року варто очікувати поступове збільшення тиску на курс гривні, що може призвести до її ослаблення, зокрема в межах контрольованого діапазону.

Журналісти OBOZ.UA зібрали та проаналізували прогнози провідних фінансових і інвестиційних компаній, створивши узагальнений консенсус-прогноз для курсових тенденцій на осінь та до завершення 2025 року.

Протягом найближчих кількох місяців багато фахівців прогнозують збереження відносної стабільності валютного курсу, за умови, що не виникнуть значні зовнішні або внутрішні потрясіння.

У компанії КИТ Group, що є найбільшим оператором валютного ринку України, оцінюють короткострокову перспективу як інерційно-стабільну. Курс долара, за оцінками її фахівців, може залишитися в межах 41,5-42,5 грн.

"У такому середовищі ризики девальвації, безумовно, існують. Але їхня реалізація залежить від низки зовнішніх і внутрішніх факторів, це не є наперед визначеним сценарієм", -- зазначають аналітики компанії.

Таку ж думку висловлює Сергій Мамедов, який займає пост віцепрезидента Асоціації українських банків. На його погляд, зміни, що можуть відбутися влітку та на початку осені, не будуть суттєвими.

"Суттєві коливання на валютному ринку навряд чи стануться. Це буде визначатися макроекономічною стратегією НБУ, який є ключовим гравцем у цій сфері," - підкреслив банкір.

Аналітик Concorde Capital Олександр Паращій також не очікує суттєвих відхилень від поточного рівня. На його думку середньорічний курс становитиме близько 42 гривень "із невеликим відхиленням у той чи інший бік".

Наприкінці року прогнози стають більш стриманими: багато аналітиків очікують, що гривня поступово ослабне, досягнувши рівня 43-45 грн за долар.

Dragon Capital передбачає, що курс гривні наприкінці року складе 44 грн, тоді як раніше аналітики компанії прогнозували 45 грн. Це зниження обумовлено значними обсягами зовнішньої фінансової підтримки та уповільненням темпів інфляції.

"Аналітики компанії висловили очікування, що Національний банк України відновить контрольоване і поступове зниження курсу гривні в другій половині року... і переглянули свої прогнози щодо обмінного курсу на кінець року."

У Concorde Capital наводять схожі показники. "Ми вважаємо, що основний сценарій залишається стабільним," – акцентує увагу Паращій, згадуючи курс приблизно 44 грн за долар.

КІТ Group також підкреслює, що контрольована девальвація може слугувати інструментом для поповнення бюджетних коштів: "Не слід відкидати можливість, що певна контрольована девальвація може бути використана для досягнення бюджетної стабільності. Проте це можливо лише в тому випадку, якщо вона не викличе паніки і залишиться в рамках розумних очікувань".

Олександр Паращій із Concorde Capital також припускає, що імовірний "тиск на Нацбанк з боку Міністерства фінансів" щодо девальвації гривні. Особливо, вважає він, "цей тиск відчутний у контексті обслуговування боргу та фінансування дефіциту бюджету".

В АУБ вважають, що коридор у 43-44 грн є основним сценарієм на кінець року. Однак, як і багато інших фахівців, банкір Сергій Мамедов попереджає про можливі ризики, серед яких – війна, обсяг міжнародної допомоги, ситуація з експортом та бюджетні витрати.

На базі оцінок, наданих компаніями Dragon Capital, Concorde Capital, КИТ Group та банкірами, формується узагальнений консенсус-прогноз. У міру стриманої валютної політики НБУ, очікуваної міжнародної фінансової підтримки та обережного підходу до забезпечення монетарної стабільності, гривня залишається в межах контролю та уникає суттєвого падіння. Проте жоден з експертів, які брали участь у складанні консенсус-прогнозу, не виключає можливих ризиків девальвації, хоча й вважає їх малоймовірними без серйозних економічних потрясінь.

Читайте також