Ціни на дорогоцінні метали: аналіз змін вартості золота, срібла та міді за останній тиждень - Фінанси
Які зміни відбулися в ціні на золото протягом останнього тижня?
Золото завершило тиждень, що закінчився 15 листопада, з найзначнішим падінням з 2021 року. Зокрема, у п'ятницю ціна цього дорогоцінного металу становила 2560 доларів за тройську унцію. Таку інформацію повідомляє 24 Канал, посилаючись на дані Trading Economics.
Цікаво, як Ілон Маск продовжує набувати ще більше багатства: які зміни сталися у фінансових показниках найбагатшої людини планети.
Протягом минулого тижня ціни на метал знизилися майже на 5%, згідно з інформацією від Markets Insider. Золото зазнало тиску внаслідок різкого зміцнення долара США. Варто зазначити, що американська валюта почала дорожчати після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах 2024 року.
Окрім цього, на ринках вже передбачають уповільнення темпів зниження процентних ставок у Сполучених Штатах, що позитивно вплине на валюту. Раніше аналітики з Bank of America висловлювали припущення, що ціна золота може досягти 3000 доларів за унцію до кінця 2025 року.
Твоя професійна діяльність важлива! Розпочни її там, де про тебе дбають. Райффайзен Банк - це організація, що цінує та підтримує ветеранів, надає допомогу демобілізованим працівникам і запрошує колишніх військовослужбовців приєднатися до команди. Крім того, компанія запровадила посаду офіцера з питань ветеранів, який займається потребами захисників і захисниць. Дізнатися більше можна за посиланням.
Срібло під час торгів у п'ятницю стабілізувалося на ринку. Ціна дорогоцінного металу коливалася на рівні 30,30 долара за унцію, за даними Markets Insider. Порівняно з попереднім тижнем метал подешевшав на 1,12 долара. За тиждень срібло просіло в ціні на 3,5%, як і тиждень до цього. Метал дешевшає четвертий тиждень поспіль.
Протягом останнього місяця вартість срібла знизилася на 10,20%. Крім того, ціна металу опустилася нижче мінімального показника, зафіксованого 6 листопада, який становив 31,2 долара за унцію. На ринок срібла також впливають зміцнення долара та перемога Дональда Трампа. Очікується, що його політика призведе до зростання інфляції в США та більш агресивних дій щодо Китаю, що, в свою чергу, може зменшити попит на цей метал.
Мідь завершила тиждень з негативним трендом. У п’ятницю вартість металу стабілізувалася на рівні 4,08 долара за фунт (0,45 кілограма). Однак за весь тиждень мідь продемонструвала найкращий результат за останні чотири місяці, зрісши на 5,75%. Водночас, за місяць спостерігався спад у 7,48%. Це стало відповіддю ринку на постійні занепокоєння щодо попиту та підвищення курсу долара США.
Інвестори також виявили розчарування новими економічними заходами, запропонованими китайським урядом. Варто зазначити, що Китай є провідним споживачем металів у глобальному масштабі. За даними порталу LME, на завершення тижня ціна тонни міді склала 9002,5 долара, що свідчить про падіння вартості на понад 400 доларів за тиждень.