Аналітичне інтернет-видання

Європейський Союз продовжив основні санкції щодо Росії: нові строки дії та їх наслідки.

Європейський Союз ухвалив рішення продовжити секторальні санкції проти Російської Федерації до 31 січня 2026 року, що є на півроку довшим, ніж планувалося раніше. Ці обмеження були впроваджені ще в 2014 році у відповідь на анексію Криму та були розширені після початку повномасштабної агресії Росії в Україні 24 лютого 2022 року.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Ради ЄС. Рішення одностайно ухвалили всі 27 країн-членів ЄС за результатами письмової процедури, підтвердивши незмінну позицію щодо підтримки України.

Обмеження охоплюють такі сфери, як фінансові послуги, енергетика, зовнішня торгівля, транспорт, технологічні інновації, предмети розкоші та проросійські медіа. Санкції, які були запроваджені вперше у 2014 році після анексії Криму, значно посилилися після початку повномасштабної агресії РФ у лютому 2022 року. Ці заходи стали наймасштабнішими в історії Європейського Союзу, як за кількістю обмежених галузей, так і за їх економічним впливом.

Окрім цього, певні механізми здатні виявляти та блокувати спроби обходження санкцій, що стосується як постачань через треті країни, так і схем із фіктивними підприємствами. Глава європейської дипломатії Кая Каллас підкреслила, що кожна санкція зменшує можливості Росії вести війну проти України. Саме тому, поки Москва продовжує свою агресію, тиск на неї залишатиметься не лише стабільним, а й за необхідності посилюватиметься.

Європейські уряди не раз підкреслювали, що санкції — це не просто символічний крок, а заходи, які справді впливають на економіку, обмежуючи можливості фінансування військових дій та доступ Кремля до важливих ресурсів. Політика санкцій поступово розширюється новими інструментами, які борються з обходом обмежень і підтримують Європу в адаптації до нових викликів, не завдаючи шкоди власній економіці.

Як вже зазначав OBOZ.UA, всі держави, які імпортують нафту з Росії та не підтримують Україну, підпадуть під мита у розмірі 500% згідно з рішеннями США. Найзначнішими споживачами російської нафти є Китай і Індія.

Читайте також