Європейський Союз розширив свої секторні та персональні санкції проти Росії через дестабілізуючу діяльність цієї країни щодо блоку | УНН

ЄС запровадив санкції проти 21 особи та 6 організацій за дестабілізацію та поширення пропаганди. Обмеження стосуються суден, авіації, нерухомості та криптоактивів, пов'язаних із рф.
Європейський Союз розширив свій список антиросійських санкцій, включивши ще 21 особу та 6 організацій, а також запровадив нові секторальні обмеження у відповідь на дестабілізуючу поведінку Росії щодо ЄС, його країн-членів та міжнародних партнерів. Цю інформацію було опубліковано агентством УНН з посиланням на заяву Ради ЄС.
Рада також розширила свої повноваження, щоб надати ЄС можливість цілеспрямовано націлюватися на матеріальні активи, що пов’язані з дестабілізуючими діями Росії. Це включає в себе судна, літаки, нерухомість, а також фізичні складники цифрових і комунікаційних мереж. Крім того, під контроль потрапляють операції кредитних і фінансових установ, а також організацій, що займаються криптоактивами, які прямо чи опосередковано підтримують дестабілізуючу діяльність російської держави.
Додатково, у зв'язку з постійною міжнародною кампанією Росії щодо маніпуляції інформацією, пропаганди та викривлення фактів, Рада отримує можливість призупинити ліцензії на мовлення російських медіа, що контролюються урядом РФ, а також заборонити їм транслювати свій контент на території Європейського Союзу.
Однак, представникам цільових ЗМІ та їхньому складу не заважатимуть виконувати роботу, пов'язану зі збором даних, проведенням досліджень та інтерв'ю.
Європейська Рада категорично засудила всі форми гібридних дій, які активізуються проти ЄС, його країн-членів та партнерів. Європейський Союз і його держави-члени будуть і далі застосовувати весь доступний арсенал інструментів для забезпечення захисту, попередження, стримування та реагування на такі недобросовісні дії.
До санкційного списку внесли віктора медведчука, колишнього українського політика й бізнесмена, який через своїх соратників артема марчевського та олега волошина, також вже підсанкційних контролював українські ЗМІ та використовував їх для поширення проросійської пропаганди в Україні та за її межами. Через таємне фінансування медіаканалу "голос європи", також внесеного до санкційного списку, та своєї політичної платформи "інша україна", медведчук просував політику та дії, спрямовані на підрив легітимності та довіри до уряду України, безпосередньо підтримуючи зовнішньополітичні інтереси рф.
Введено обмеження проти осіб, причетних до діяльності, спрямованої на підрив демократичного політичного процесу в Естонії (алік хучбаров та ілля бочаров, обидва оперативники російської військової розвідки та Німеччині, таких як німецький блогер томас репер, російська блогерка аліна ліпп, турецька медіакомпанія AFA Medya та її засновник хусейн догру.
У список також потрапили приватні особи, залучені до дестабілізуючих дій проти Європейського Союзу та країн-партнерів, серед яких олена колбаснікова, юлія прохорова, ростислав теслюк та андрій харківський.
У списку присутні також дві риболовецькі компанії — Norebo JSC та Murman Sea Food. Ці підприємства входять до складу розвідувальної мережі, фінансованої Росією, та здійснювали шпигунські операції й диверсії на ключових об'єктах інфраструктури, серед яких — підводні кабелі.
Окрім цього, Рада додала до свого переліку федеральне державне унітарне підприємство Генеральний радіочастотний центр (ГРЧЦ) та виконуючого обов'язки директора Руслана Нестеренка. Вони несуть відповідальність за дії в області радіоелектронної боротьби, зокрема за "глушіння" та "спуфінг", які здебільшого негативно впливають на сигнал GPS у країнах Балтії та порушують функціонування цивільної авіації.
До списку потрапили Віктор Луковенко, керівник організації "Африканська ініціатива", що займається розповсюдженням російської пропаганди та дезінформації в Африці; Джастін Блез Тагух, генеральний директор прес-групи "International Africa Media"; а також Михайло Прудніков, які активно просували російський та антизахідний наратив у країнах Африки.
До переліку також потрапив сільвен афуа, засновник "ліги оборони чорношкірих африканців", структури, розпущеної французькою владою у 2021 році за поширення ідеології, що закликає до ненависті, дискримінації та насильства.
Серед згаданих компаній є також Stark Industries, веб-хостингова служба, керівником якої є Юрій Некуліт, а власником – Іван Некуліт. Ці особи виконували роль посередників для різних спонсорованих російською державою та пов'язаних з нею організацій у реалізації дестабілізуючих дій, до яких входять маніпуляції з інформацією, втручання у справи та кібератаки на Союз і інші країни.
Фігурантам переліку антиросійських санкцій від ЄС заморозять активи, а громадянам і компаніям ЄС буде заборонено надавати їм кошти. Крім того, фізичним особам буде заборонено в'їзд до ЄС та перетин його території транзитом.
Європейський Союз ухвалив новий, вже 17-й, пакет санкцій проти Росії, який включає заходи проти її "тіньового флоту" танкерів, що використовуються для експорту нафти. Крім того, готуються додаткові обмеження стосовно РФ.