Аналітичне інтернет-видання

Євро встановлює нові історичні максимуми за останнє десятиліття, в той час як долар знижується внаслідок нових тарифів, введених Трампом.

Інвестори вирішують відмовитися від долара після оголошення Трампа про несподівано жорсткі мита для торгових партнерів США, повідомляє видання.

Інвестори також почали вкладати кошти у надійні активи, такі як єна та швейцарський франк, у той час як долар знизився до найнижчого рівня за шість місяців щодо цих валют.

З іншого боку, євро підвищився на 2,2%, досягнувши шестимісячного піку на рівні 1,1021 долара. Це стало найбільшим добовим приростом з грудня 2015 року. Долар, у свою чергу, знизився на 1,8% по відношенню до японської єни (до 146,65) та на 2,25% стосовно швейцарського франка (до 0,8618).

І єна, і франк досягли шестимісячного максимуму щодо долара.

Британський фунт піднявся на 1,3% і досягнув рівня 1,3178.

Видання додає, що оголошення мит США сколихнуло ринки: світові фондові індекси впали, а інвестори поспішили перевести кошти в облігації та золото. Все через побоювання, що масштабний торговий конфлікт може спровокувати різке глобальне економічне уповільнення та прискорити інфляцію.

У четвер Deutsche Bank висловив занепокоєння щодо можливого ризику кризи довіри до американського долара, підкресливши, що суттєві зміни в капіталових потоках можуть переважити основні фактори валютного ринку. Це, в свою чергу, може призвести до хаотичних коливань валют.

Інвестори також хвилюються, що певні торгові партнери Сполучених Штатів можуть вжити контрзаходів, що може спричинити підвищення цін.

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп ухвалив рішення про запровадження мит на імпорт товарів з більш ніж 180 країн. Він обґрунтував це рішення потребою відповісти на "несправедливі тарифи", які інші країни стосуються американських товарів.

Згідно з документом, для окремих країн запроваджуються взаємні мита в діапазоні від 11% до 48%, тоді як для решти діятиме "базова" ставка у 10%. Виняток зроблено для Канади та Мексики, митна політика щодо яких регулюється окремо.

Окрім цього, Трамп підписав ще один указ, яким запровадив у США режим надзвичайного стану через загрозу дефіциту торговельного балансу.

Більше подробиць - в новому матеріалі РБК-Україна "Економічна "катастрофа". Як торгова війна Трампа б'є по світових ринках".

Читайте також