Європа не поспішає до обговорень щодо військової ситуації в Україні, основна увага приділяється мирним угодам, заявляють Мерц і Мелоні.

Європа поки що не готова обговорювати можливість розміщення військових сил в Україні, оскільки всі її зусилля спрямовані на досягнення безумовного припинення вогню з боку Російської Федерації. Таку інформацію озвучили лідери урядів Німеччини та Італії, Фрідріх Мерц і Джорджа Мелоні, повідомляє агентство Reuters.
"Наступним кроком має стати чітке визначення формату мирних переговорів, а також того, які гарантії безпеки можуть колись знадобитися Україні", - заявив Мерц, зазначивши, що ці питання наразі є "непередбачуваними".
Він зазначив, що наразі "немає причин обговорювати [європейські війська в Україні], ми ще далекі від цього".
"Ми прагнемо, щоб зброя замовкла, а вбивства зупинилися [...] саме цими питаннями ми займаємось у даний момент, і нічим іншим", - поділився канцлер.
Погляди політика на миротворчі місії відображають позицію його попередника, Олафа Шольца, який також акцентував увагу на важливості мирних переговорів, ставлячи їх вище за обговорення розміщення військових контингентів.
Прем'єр-міністр Італії не взяла участі у зустрічі лідерів України, Франції, Німеччини, Великої Британії та Польщі, що відбулася в Києві 10 травня. Як повідомляє Reuters, італійські ЗМІ охарактеризували її відсутність як "умисну неповагу", вказуючи на те, що президент Франції Емманюель Макрон, можливо, не бажав залучати її до обговорень.
У суботу Мелоні повідомила представникам ЗМІ, що Італія готова підтримати будь-який міжнародний формат, який має на меті завершення конфлікту, однак також підкреслила важливість збереження єдності серед партнерів.
"З початку повномасштабного вторгнення Росії єдність Заходу стала нашою найпотужнішою перевагою. У цей чутливий період необхідно забути про всі особисті суперечності, які можуть загрожувати цій єдності", - підкреслила прем'єрка Італії.
Також на цій же конференції Мерц заявив: "Вчорашні перемовини у Стамбулі закінчилися нижче наших очікувань, попри надзвичайно конструктивну позицію українських переговірників".