Аналітичне інтернет-видання

Європейські оборонні підприємства відмовляються від американських комплектуючих через політику Трампа, - повідомляє The Times.

Багато європейських виробників озброєння вважають США ненадійними союзниками.

Протягом багатьох років європейські оборонні підприємства спиралися на американські елементи у виробництві своєї зброї. Однак політичні рішення, які приймає нинішній президент США Дональд Трамп, змушують їх зменшувати свою залежність від Сполучених Штатів, зазначає видання The Times.

Керівник провідної європейської фірми, що спеціалізується на розробці ракетних систем, Ерік Беранже, поділився з журналістами, що MBDA готова відмовитися від використання американських компонентів у разі запиту від своїх клієнтів. Водночас видання зазначило, що компанія постачає Україні озброєння, здатне вражати цілі на великій відстані.

Журналісти зазначили, що європейські оборонні компанії зараз відмовляються від закупівель американського обладнання на тлі побоювань, що Трамп зробив США ненадійним партнером. У виданні підкреслили, що в наш час багато британських оборонних компаній під час спроби експортувати свою зброю за кордон стикаються з питанням про те, чи незалежні вони від американської збройової промисловості.

У публікації було зазначено, що Міжнародні правила контролю за торгівлею зброєю (ITAR) являють собою комплекс американських норм, які регулюють предмети, що включені до Списку озброєнь США, із метою забезпечення національної безпеки. Цей список охоплює технології, програмне забезпечення та компоненти, що походять зі США, які можуть бути використані для військових цілей або мають подвійне призначення. Це означає, що озброєння, яке підпадає під дію ITAR, не може бути вироблене, продане або передане будь-якій особі без отримання дозволу та підтримки з боку США.

Одне з джерел в оборонному секторі повідомило журналістам, що присутність американських інженерів у складі команди свідчить про те, що зброя підпадає під регуляції ITAR.

"Трамп підірвав довіру до США в ролі надійного партнера в сфері оборони", - зазначив експерт з оборонних питань Френсіс Туса.

Співзасновник компанії Supacat Нік Еймс додав, що є побоювання в тому, що уряд США під керівництвом Трампа може відмовитися від майбутнього продажу американських компонентів іншим країнам.

Також Еймс зазначає, що торгова війна, ініційована Трампом, може спонукати європейські оборонні компанії повністю відмовитися від використання американських компонентів. Він вважає, що для них стане більш вигідним налагодження виробництва всіх необхідних елементів на території Європи.

Представники європейських компаній Helsing і Auterion у розмові з журналістами поділилися, що їхня зброя не підпадає під ITAR. За їхніми словами, завдяки цьому вдається уникати багатьох проблем, які могли б виникнути під час співпраці зі США.

"З огляду на те, що міжнародна співпраця зростає, а держави шукають способи посилення контролю над ланцюгами постачання, можливість функціонувати без екстериторіальних експортних обмежень США набуває стратегічного значення", - зазначив Брінлі Зальцманн, директор з міжнародних продажів та експорту в асоціації оборонної торгівлі ADS.

У минулому видання The Times повідомляло про наміри Великої Британії зменшити свою залежність у військовій сфері від Сполучених Штатів. На британській території заплановано будівництво контейнерів для виробництва вибухових речовин RDX, які застосовуються в 155-міліметрових артилерійських снарядах.

Крім того, Андрюс Кубілюс, європейський комісар, відповідальний за оборону та космос, підкреслив, що Швеція повинна стати лідером у зміцненні оборонних можливостей Європи. Під час свого візиту до Карлскоги, єврокомісар оглянув виробництво боєприпасів та ознайомився з можливостями шведської компанії Saab.

Читайте також