Європейські ринки досягли рекордних показників, випередивши США завдяки "нерегульованому введенню тарифів".

Агентство Bloomberg підбило підсумки першого півріччя 2025 року на фондових ринках і виявило, що європейські індекси значно випередили індекси США.
Крім того, євро зміцнилося на 13% до долара. В результаті відрив Stoxx Europe 600 від S&P 500 у доларовому вираженні виявився найбільшим з 1999 року - 16%.
Інвестори чекають, що прибутки європейського бізнесу цього року на зниженні ставок та держінвестиціях зростуть приблизно на 10%, майже як у США. Але при цьому європейські акції торгуються з дисконтом у третину, зауважує агентство.
Безладне введення тарифів у США частково зменшило привабливість казначейських облігацій. З квітня німецькі державні облігації демонструють кращі результати, незважаючи на те, що уряд планує випустити більше облігацій.
Активи на європейських ринках, що розвиваються, таких як Польща та Угорщина, також різко зростають.
Перші шість місяців року виявилися неоднозначними для американських акцій, зазначає видання. Перший квартал зазнав значних втрат через старт торгової війни, ініційованої Трампом, тоді як у другому кварталі індекси показали позитивну динаміку.
Інвестори по всьому світу знижують обсяги придбання американських активів і перенаправляють свої капітали в Європу через занепокоєння, що політика Трампа, спрямована на зменшення тарифів, може негативно вплинути на прибутки, сприяти зростанню інфляції та поглибити бюджетний дефіцит.
Європа виявилася ключовим вигодонабувачем, оскільки уряди країн регіону підвищують свої витрати, а центральний банк зменшує облікові ставки.
"Ми бачимо значний інтерес до європейських активів, особливо з американського боку," – зазначає Ерік Кеніг, який очолює підрозділ продажу акцій у регіоні EMEA в Bank of America Corp. у Лондоні. "Хоча в минулому Європа стикалася з певними труднощами, які могли гальмувати її ринки, нині спостерігається зростання впевненості у її потенціалі на тривалу перспективу."
Важливі зміни сталися після того, як Німеччина відмовилася від своєї політики боргового гальма. Найпотужніша економіка Європи тепер активно залучає кошти та інвестує в оборону і інфраструктурні проекти, після років суворої економії, що викликало новий сплеск оптимізму на континенті.
"Цей момент є надзвичайно цікавим для діяльності на європейських ринках," - зазначив Кеніг.
Фон ситуації. За інформацією, Європейський Союз має намір вжити заходів у відповідь на мита, введені адміністрацією Трампа. Єврокомісія планує запровадження відповідних тарифів на американський імпорт, зокрема на літаки компанії Boeing, у випадку, якщо митна ставка в розмірі 10% на товари з ЄС залишиться незмінною.