Аналітичне інтернет-видання

Гарантії безпеки та завершення конфлікту: висловлювання Зеленського щодо України на Давоському форумі.

Зокрема, обговорювалися питання, що стосуються забезпечення безпеки та вступу до НАТО.

Президент України Володимир Зеленський узяв участь в ювілейному 55 Всесвітньому економічному форумі, який проходить у Давосі (Швейцарія).

Подія триватиме до 24 січня. Прогнозується, що на цей захід прибудуть приблизно три тисячі учасників з 130 країн світу.

ТСН.ua зібрав головні заяви Володимира Зеленського щодо України та війни.

За словами Зеленського, наразі немає чітких доказів того, що іранські військові безпосередньо беруть участь у бойових діях проти України. Проте Іран вже активно залучений у конфлікт.

Він нагадав, що Іран постачає Росії дрони, які використовуються для ударів по українських цивільних об'єктах, зокрема лікарнях і школах.

"На мою думку, Іран вже фактично залучений у цю конфліктну ситуацію. Після того, як вони почали атакувати нашу цивільну інфраструктуру та вчиняти вбивства наших громадян," - акцентував президент.

Крім того, за інформацією Зеленського, Іран видає Росії ліцензію на створення безпілотників, які призводять до загибелі цивільних осіб.

На думку Зеленського, для адекватної оцінки обсягу допомоги Україні на старті повномасштабної війни та в теперішній час необхідно врахувати, з якою кількістю окупаційних військ Росії стикаються українські захисники.

"Важливо усвідомлювати, що на сьогоднішній день в Україні знаходиться 600 тисяч російських військовослужбовців, точніше – 608 тисяч. Це угрупування втричі перевищує кількість військ, які атакували нас на початку 2022 року. Тож коли звучать заяви про достатню допомогу, варто порівняти ситуацію тоді і тепер," – підкреслив Зеленський під час свого виступу.

Володимир Зеленський також зазначив, що на Курщині загинули чотири тисячі військовослужбовців з Північної Кореї.

Зокрема, лідер держави прокоментував тактику президента Росії Володимира Путіна, спрямовану на залучення ще однієї нації до конфлікту з Україною.

"Ми все ще знаходимося в Курському регіоні, де розташовані наші військові сили. Російським військам не вистачило ресурсів, щоб нас витіснити. Наразі там перебуває більше 60 тисяч російських військових у цьому напрямку. Крім того, було задіяно 12 тисяч північнокорейських військових, з яких чотири тисячі загинули. Це була стратегія Путіна залучити ще одну країну до конфлікту", - зазначив Зеленський.

Президент України Володимир Зеленський у своїй промові наголосив на значенні потужної дипломатії для забезпечення тривалого миру.

Одночасно він зазначив, що ненадійні або недостатні гарантії можуть спровокувати відновлення військових дій з боку Росії.

"Проте, якщо гарантії безпеки залишатимуться непевними, а слова переважатимуть над справжніми діями, то і з боку Росії ви отримаєте лише порожні обіцянки, що може призвести до нового спалаху конфлікту," - зауважив президент.

Він також висловлює думку, що Україні необхідно буде розгорнути не менше ніж 200 тисяч європейських миротворців для того, щоб уникнути повторного агресивного наступу з боку Росії.

Згідно з висловлюваннями Зеленського, ці сили стануть лише складовою частиною тих гарантій безпеки, які є необхідними для України.

Україна не прийме жодного компромісу, що передбачає визнання анексованих територій як частини агресивної Росії. Це залишається неможливим, навіть якщо всі союзники тиснутимуть на неї.

Глава держави наголосив, що для України окуповані території завжди залишатимуться українськими до моменту їхнього повернення під контроль держави.

За його словами, діалог з Москвою має відбуватися лише з позиції сили. Адже, будь-яка спроба ставитися до агресора на рівних є поразкою для України.

Також, під час свого виступу Зеленський пригадав, що Дональд Трамп раніше запевнив Володимира Зеленського, що буде робити все, щоб закінчити війну цього року.

Зеленський підкреслив, що Україна була введена в оману країнами Заходу, коли їй обіцяли можливість приєднатися до НАТО в майбутньому. На сьогоднішній день членство України в Альянсі значною мірою визначається політикою Сполучених Штатів, а особливо позицією президента Дональда Трампа.

За словами президента, західна політика стосовно вступу України в НАТО "не відзначалася великою прозорістю", а недостатня підтримка з боку Німеччини та США в минулі часи призвела до їхніх політичних втрат.

"На мою думку, Німеччина та Сполучені Штати зайняли не досить сильну позицію. Вони вели переговори з росіянами, і я вважаю, що ці перемови були проваленими. Вони програли, оскільки постійно посилаються на якісь старі угоди з Росією," – зазначив Зеленський.

Він підкреслив, що більшість країн-членів НАТО виступають на підтримку інтеграції України до альянсу. Проте чотири країни все ще висловлюють заперечення: США, Німеччина, Словаччина та Угорщина.

"Однак, насправді, становище цих країн визначається Сполученими Штатами, і в першу чергу – позицією президента США", – підкреслив Зеленський.

Російський лідер Володимир Путін неодноразово висловлює намір повернутися до Стамбульських угод та, нібито, розпочати мирні переговори з Україною. Проте в Києві ці заяви спростовують.

"Немає жодних турецьких перемовин, оскільки я президент, я переговорник, а в Росії він переговорник - Путін. Тож, я ніколи не зустрічався в Туреччині з Путіним", - наголосив Зеленський.

Він також характеризує переговори в Туреччині як "ультиматуми, висунуті Путіним".

"Вони (Російська Федерація - Ред.) заявили, що я повинен піти у відставку, і на моє місце прийде проросійський Медведчук. Таким чином, я більше не виконую обов'язки президента. Для мене це не є проблемою, адже наші люди проголосують. Я хочу підкреслити, що це не є метою. Весь Донбас — це частина Росії, і ми повинні це визнати. Далі, нам слід визнати російську мову, провести голосування і змінити Конституцію, щоб набрати нейтральний статус, скоротити армію до 50 тисяч осіб. Потім, ми повинні віддати всю зброю: від артилерії та все, що знаходиться в радіусі 20 км, ми маємо знищити і повернути їм. Таким чином, ніколи не було жодних перемовин — це ультиматум від вбивці", — відзначив Зеленський.

Він додав, що послав цих людей. Потім, за його словами, "Білорусь хотіла щось організувати, про щось домовлятися, але вони знову висунули ультиматум".

Президент України сумнівається, щодо участі Європи у переговорах, коли війна в Україні завершиться.

"Незрозуміло, чи матиме Європа взагалі місце за столом, коли війна закінчиться. Ми вдячні Європі за всю підтримку, яку вона надала нашій країні, але чи слухатиме Трамп Європу? Чи вестиме він переговори з Росією та Китаєм без Європи? Європа повинна навчитися самостійно дбати про себе, щоб світ не міг дозволити собі ігнорувати її", - зазначив Зеленський.

Він підкреслив, що важливо зберігати єдність європейських країн, адже світ розглядає Європу як єдине ціле.

Нагадаємо, що раніше на форумі в Давосі Зеленський звернувся до Європи з закликом до єдності в боротьбі проти Російської Федерації.

Читайте також