Аналітичне інтернет-видання

Гаряча вода в Києві: у КМДА прокоментували звинувачення в економії на жителях столиці.

Експерт Олег Попенко повідомив, що київська влада намагається економити, використовуючи роботи з ремонту як виправдання. Народний депутат Олексій Кучеренко висловив впевненість, що гаряча вода буде доступна, проте поставив запитання до КМДА про те, що саме було модернізовано протягом останніх 11 років.

Олег Попенко, голова громадської організації "Спілка споживачів комунальних послуг", застеріг, що влітку гаряча вода не буде доступна. Про це він повідомив 14 травня під час виступу в програмі "Новини.LIVE".

"Кияни, не сподівайтеся на газ і гарячу воду – їх не буде. Причина в тому, що "Київтеплоенерго" не має наміру витрачати ресурси та оплачувати газ. Відверто кажучи, їм байдуже до потреб мешканців столиці. Можливо, для них це не так вигідно – спалювати газ, щоб забезпечити гаряче водопостачання в багатоповерхівках," – зазначив він.

Експерт пояснив, що взимку виробляється опалення, тому гаряча вода -- це додатковий продукт за "копійки". Влітку ж опалення немає, тому на гарячу воду необхідно "спалювати величезну купу газу", і це -- недешево.

"У зв'язку з певними фінансовими труднощами мешканців Києва, компанії "Київтеплоенерго" та "Євро-Реконструкція" вже давно практикують припинення подачі гарячої води в літній період, посилаючись на різноманітні ремонтні роботи. Насправді ж, це є свідченням цілеспрямованої політики місцевої влади", -- зазначив Попенко.

Народний депутат Олексій Кучеренко в інтерв'ю на "Новини.LIVE" закликав громадян не піддаватися паніці, запевняючи, що влітку гаряча вода буде доступна. Він визнав існування проблем з газовим балансом, зокрема через маніпуляції з даними з боку "Нафтогазу", що вимагатиме імпорту та закачування газу. Проте, парламентарій заспокоїв, що ці труднощі не вплинуть на населення.

"Якщо виникають труднощі з тиском газу, балансом та іншими аспектами, це призводить до обмежень у промисловості та, певною мірою, в енергетичному секторі," – зазначив він.

Водночас Кучеренко підкреслив, що головне питання -- що було зроблено за 11 років зроблено для модернізації тепло- та водопостачання. Він звинуватив київську владу у бездіяльності, пояснивши, що за понад десятиліття не відбувалося жодних змін, а гроші витрачають на сонячні панелі.

У КМДА з посиланням на "Київтеплоенерго" спростували інформацію про те, що влітку у Києві не буде гарячої війни. Мешканців столиці запевнили, що постачання відбуватиметься у штатному режимі.

Відсутність гарячої води зазвичай викликана або аварійними ситуаціями, або запланованими гідравлічними випробуваннями. Як правило, "Київтеплоенерго" усуває аварії протягом доби, після чого послуга відновлюється. Регламентні роботи, що включають тестування тепломереж та їх підготовку до зимового періоду, тривають близько двох тижнів. При цьому можливі зміни в термінах, якщо будуть виявлені додаткові пошкодження, -- зазначила пресслужба.

На телеканалі "Київ" радниця заступника голови КМДА Юлія Грамотна пояснила, що двотижневі профілактичні заходи є комплексом робіт, які включають тестування. Для їх реалізації необхідно призупинити подачу гарячої води. Якщо під час виконання робіт спеціалісти виявлять пошкодження, терміни їхнього виконання можуть бути продовжені.

Нагадаємо, Фокус розібрався, за яких умов українці отримали право не сплачувати за комунальні послуги.

У Національному банку України повідомили, що протягом року вартість товарів і послуг в країні зросла на 15%. У НБУ роз'яснили причини цього підвищення цін.

Читайте також