Історія гривні: еволюція української валюти від часів Київської Русі до сьогодні - Фінанси 24.

Перші монети в Україні, відомі як златники та срібляники, почав виготовляти князь Володимир Великий в кінці X століття. На цих монетах можна було побачити тризуб (який згодом став гербом України) та образ Ісуса Христа, повідомляє 24 Канал, посилаючись на дані НБУ.
Перегляньте також: Як заробити на старовинних монетах: можливість отримати до 20 000 гривень, інвестуючи всього 25 копійок.
Це були одні з перших монет у Східній Європі, що містили власні символи, а не копіювали римські чи візантійські зразки.
Після падіння Київської Русі процес карбування монет зупинився, і в ролі грошей почали використовувати срібні злитки, відомі як гривні. Лише в XIV столітті у містах Львів та Київ почали з'являтися нові монетарні одиниці - червоноруські півгроші та срібняки.
У період з 1917 по 1921 роки, коли Україна боролася за свою незалежність, відбулася перша спроба запровадження національної валюти. 1 березня 1918 року Центральна Рада прийняла закон, що встановлював нову грошову одиницю - гривню, яка ділилася на 100 шагів і становила половину карбованця.
Цікаво! Перші банкноти були створені Георгієм Нарбутом, який вніс у їхній дизайн тризуб — символ князівських монет Володимира.
Гривня 1918 року / зображення НБУ
Під час Другої світової війни ОУН-УПА використовували "бофони" - грошові знаки з національною символікою. Вони були поширені не лише в Україні, а й у сусідніх країнах.
Протягом періоду з 1939 по 1954 рік було створено приблизно 500 різних типів бофонів, які використовувалися щонайменше в дванадцяти областях України та Білорусі, а також частково в Австрії, Німеччині, Польщі, Словаччині та Чехії.
Після здобуття незалежності у 1991 році Україна спочатку використовувала купонокарбованець, але в 1996 році країна реалізувала грошову реформу, в результаті якої була введена сучасна гривня.
Гривня зразка 2005 року / фото НБУ
Цікаво, що спочатку планували назвати дрібні монети "шагами" (навіть виготовили пробні зразки), але внаслідок політичного тиску вирішили зупинитися на назві "копійка". Сьогодні Національний банк України випускає гривні, використовуючи сучасні технології, з українськими історичними мотивами та навіть з додаванням льонових волокон.