Аналітичне інтернет-видання

Київ і Берлін повинні спільно формувати політику стосовно українців у Німеччині, заявив посол Макеєв.

Цю інформацію озвучив посол України в Німеччині Олексій Макеєв під час виступу на "Віднова-форум", що відбувся в Берліні 6 грудня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Дипломат підкреслив, що недемократичні політичні сили в Німеччині вже починають використовувати для своїх цілей ідею про створення Міністерства єдності, а також "інституту в Німеччині", який займався б питаннями, пов'язаними з українцями.

Під час візиту канцлера Німеччини Олафа Шольца до Києва цього тижня, питання української громади в Німеччині стало темою обговорення на зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським. Про це повідомив посол, який супроводжував німецьку делегацію під час їхнього візиту.

"Головне, що зазначила Німеччина: ми усвідомили, що Україна прагне, аби її громадяни поверталися та брали участь у відновленні держави," - поділився Макеєв.

Він зазначив при цьому, що всі розуміють, що для цього треба створити умови, адже люди повертатимуться, коли буде безпечно, коли буде робота, коли буде де жити.

З іншого боку, Батьківщина прагне, щоб ті, хто перебуває за межами країни, мали можливість максимально ефективно інтегруватися, поки не повернуться. Цей інтерес також поділяють і німці, зазначив посол.

"Нам необхідна спільна стратегія, оскільки Німеччина, безсумнівно, зацікавлена у тому, щоб українці працювали в її країні. Водночас, Україна прагне, щоб українці брали участь у процесі відновлення своєї держави", - зазначив Макеєв, підкресливши, що Україна також відкриває двері для участі німців у відбудові.

Він також повідомив про запланований бізнес-форум у Берліні, що відбудеться наступного тижня. Очікується, що участь у ньому візьмуть Прем'єр-міністр Денис Шмигаль та новий віцепрем'єр-міністр - міністр національної єдності Олексій Чернишов. У рамках заходу вони планують обговорити з представниками кількох німецьких організацій, яким чином буде реалізовано поставлену задачу.

Посол також закликав активістів і громаду поширювати інформацію серед діаспори про створення Українського легіону в Польщі та висловив вдячність усім, хто бажає приєднатися до цього руху.

За інформацією Укрінформ, рівень зайнятості українських шукачів притулку в Німеччині виявився нижчим, ніж у деяких сусідніх державах. У жовтні 2023 року лише 25% українців, які отримали терміновий дозвіл на працевлаштування, були зайняті на роботі. Загальна кількість українців, які працюють і самостійно сплачують соціальні внески, становила 272 400 осіб, тоді як у аналогічний період минулого року їх було 197 660.

Президент Володимир Зеленський заявив у жовтні, що у Німеччині мінімум 300 тисяч українців не працюють і не роблять спроб працевлаштуватися. На його думку, коли соціальна підтримка ФРН буде припинена, вони будуть змушені повернутися.

Глава німецького уряду Олаф Шольц вважає, що українцям, які вже давно перебувають у Німеччині й досі не працюють, пора зробити це.

Читайте також