Країни Європейського Союзу не досягли згоди щодо 18-го пакету санкцій проти Російської Федерації.

15 липня, під час зустрічі в Брюсселі, міністри закордонних справ держав Європейського Союзу не змогли досягти згоди щодо 18-го пакету санкцій проти Росії. Про це повідомив кореспондент Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Рікард Йозвяк.
Словаччина та Мальта висловили свою опозицію. Братислава, як раніше повідомлялося, вимагає від Європейського Союзу гарантій щодо компенсації можливих втрат, які можуть виникнути внаслідок повної заборони на імпорт російського газу до держав-членів. Мальта, у свою чергу, побоюється, що підвищення цінової межі на російську нафту негативно вплине на танкерний флот країни, як зазначав журнал Politico.
Обговорення щодо санкційного пакета продовжиться серед послів держав Європейського Союзу 16 липня.
Раніше повідомлялося, що до 18-го пакету увійдуть, зокрема, динамічне утворення стелі цін на російську нафту, заборону на роботу газопроводів "Північний потік" та "Північний потік-2", нові обмеження проти російських банків.
У червні Єврокомісія ініціювала проєкт санкцій, основною метою якого стало зниження максимальної ціни на російську нафту з діючих 60 доларів за барель до 45. Оскільки ця ініціатива реалізується в рамках Групи семи (G7), Європейський Союз намагався заручитися підтримкою інших країн G7, зокрема США, під час нещодавнього саміту в Канаді.