Кремль оголосив про свою готовність "вести війну безкінечно": які коментарі на це мають в Збройних силах України?

Останні висловлювання кремлівського лідера Володимира Путіна вкотре підтвердили, що Росія планує продовжити свою агресивну війну. Це означає, що українцям слід бути готовими до можливих викликів і вивчати досвід Ізраїлю, який, незважаючи на постійні військові конфлікти, демонструє успішний розвиток.
У прямому ефірі каналу "Прямий" інформацію озвучив Степан Барна, сержант Збройних Сил України з 10-ї окремої гірничо-штурмової бригади "Едельвейс", який також обіймав посаду голови Тернопільської обласної державної адміністрації у 2015-2019 роках.
"Треба усвідомити, що Росія - це країна, яка всю свою історію воює, і ключова ідея цієї війни - це загарбання території. Як тільки зупиняються загарбницькі війни, в Росії починаються бунти, перевороти, безлад і так далі. Треба розуміти, що навіть якщо візьмемо від 1991 року, після розвалу Радянського Союзу, Росія практично не зупинялася у своїх війнах: вона продовжувала воювати в Придністров'ї, Абхазії, Чечні, Таджикистані, потім у Грузії, Україні. Це був перманентний процес", - зазначив Барна.
Відтак, за його думкою, Росія й надалі здійснюватиме агресивні дії, і українцям слід бути готовими до можливих сценаріїв цього розвитку.
"Ясно, що з точки зору чисельності перемогти Росію неможливо. Їхня рішучість продовжувати війну проти нас на тривалий термін очевидна. Вони воюватимуть доти, поки не знайдуть нового ворога. До цього варто бути готовими. Я з песимізмом оцінював настрої ще 12 років тому, коли говорили, що війна незабаром закінчиться, і переконаний, що найближчим часом вона не завершиться. Необхідно готуватися до такого розвитку подій," - підкреслив військовослужбовець.
На його думку, Україні слід звернути увагу на досвід Ізраїлю, який, незважаючи на тривалі військові конфлікти, демонструє значний розвиток.
Зрештою, існує досвід країн, як-от Ізраїль, які протягом 70 років ведуть війни, розвиваються, формують свою економіку та створюють економічні дива. І нам необхідно рухатися в аналогічному напрямку. Найголовніший критерій — це досягати успіху за якісними показниками, а не за кількісними, адже у кількості ми точно поступимося. Коли змагаються дві радянські армії, перемагає та, яка має чисельну перевагу. Зараз очевидно, що російських окупантів більше, тому наше завдання — досягати перемог завдяки якісним показникам: економічним, ефективному використанню людських ресурсів, технологіям, управлінським рішенням та всім тому, що дозволить нам ефективно знищувати ворога, - зазначає сержант ЗСУ Степан Барна.
Нещодавно в Американському інституті вивчення війни повідомили, що президент Росії Володимир Путін не демонструє жодних ознак підготовки до завершення війни в Україні. Кремль свідомо формує в російському суспільстві й армії готовність до тривалого військового протистояння.
Водночас російські медіа активно посилюють військову риторику. У своїх офіційних заявах Путін чітко підкреслює, що Росія має достатньо ресурсів, аби "завершити війну відповідно до логіки подій". Це свідчить про те, що влада налаштовує громадськість не на мирні переговори, а на нові етапи затяжного протистояння.
Раніше у Центрі протидії дезінформації інформували, що в РФ наростають економічні проблеми. Цього року дефіцит державного бюджету Росії може досягти майже 4 трильйонів рублів (понад 44 мільярди доларів), що у три рази перевищує попередні прогнози.
Згідно з інформацією Центру політичних досліджень, країна переживає рецесію в промисловому секторі, зростання інфляції, труднощі у банківській системі та зниження активності в будівництві. Незважаючи на ці виклики, Кремль продовжує інвестувати значні ресурси в організацію масштабних парадів і пропагандистських кампаній.
В РНБО мають переконання, що якщо режим Путіна залишиться незмінним у найближчі роки та агресивна політика продовжиться, то поділ Росії на національні утворення з центральною Московією стає неминучим сценарієм упродовж наступних 50 років.