"Мова повинна бути присутня в усіх сферах": Кремінь оголосив про перевірки навчальних закладів щодо застосування української мови.

За словами мовного омбудсмена, українська мова повинна звучати навіть у бомбосховищах.
З 28 квітня в українських школах стартували перевірки використання української мови у спілкуванні. Про це заявив Тарас Кремінь, уповноважений із захисту державної мови.
"Освітній процес охоплює всі види діяльності, що відбуваються на території будь-якого закладу. Українська має лунати не лише на уроках, на перервах, на батьківських зборах, в бібліотеці, спортзалі та бомбосховищі. Вона має бути скрізь! Дослідження, яке ми проводимо разом з ДСЯО (Державна служба якості освіти України - УНІАН) четвертий рік поспіль, сприяє утвердженню державної мови. Підвищення якості викладання, контроль за застосуванням української, створення додаткових можливостей для учасників освітнього процесу - краща інвестиція у майбутнє", - додав мовний омбудсмен.
Кремінь також підкреслив значущість дотримання 21 статті Закону про державну мову, яка зобов'язує використовувати українську мову в освітніх установах. Він закликав усіх учасників навчального процесу до активної співпраці в питаннях популяризації державної мови як у школах, так і поза їх межами.
Раніше опитування показало, що майже 60% українців проти російської мови в школах. Зокрема у всіх регіонах України порівняно з 2019 роком стало значно більше тих, хто виступає проти вивчення російської мови.
Тим часом, мовний омбудсмен Тарас Кремінь дав відповідь спецпредставнику президента США Дональда Трампа Стіву Віткоффу стосовно російськомовного населення в п’яти областях України. Як зазначив український політик, мовна ситуація в країні суттєво трансформувалася внаслідок війни, розв'язаної Росією у 2014 році.