Мандат має більшу силу, ніж закон: чому Кузьміних залишається депутатом, незважаючи на кримінальні справи та правопорушення | УНН

Справа кримінального характеру стосовно народного депутата Сергія Кузьміних, якого підозрюють у отриманні хабаря в розмірі 500 тисяч гривень, вже понад три роки залишається без вирішення. Депутат пропустив 22 з 86 судових засідань і неодноразово порушував правила дорожнього руху, зокрема, керуючи автомобілем у стані алкогольного сп'яніння.
Кримінальна справа проти народного депутата Сергія Кузьміних, якого підозрюють у отриманні хабара в розмірі пів мільйона гривень, досі не має вироку, незважаючи на те, що з моменту відкриття справи минуло понад три роки, повідомляє УНН.
За час судового розгляду справи про хабар Кузьміних пропустив 22 судових засідання з 86 або кожне четверте засідання, призначене у його справі. Як повідомляв раніше УНН Кузьміних навіть явився на одне з судових засідань без паспорта. Таким чином, формально зірвавши розгляд справи.
Окрім цього, нардеп неодноразово порушував правила дорожнього руху, включаючи керування автомобілем у стані алкогольного сп'яніння. Після того, як поліція виявила в нього ознаки сп'яніння, він відмовився проходити огляд і, зрештою, був позбавлений водійських прав. Проте це не зупинило народного обранця і після цього його ще тричі затримували за водіння без документів, а також оштрафували за розпиття алкоголю в громадському місці. Ігнорування суду та затягування справ, здається, стало для Кузьміних звичною тактикою. Адже нардеп не з'являвся на засідання і щодо "п'яного" водіння.
На тлі всіх цих скандалів дивує, що Кузьміних все ще займає місце в парламенті. У будь-якій європейській державі такий список правопорушень призвів би до термінового покарання з політичної точки зору.
Франція стала ареною скандалу, коли міністр фінансів Ерве Ґаймар опинився під підозрою у зловживанні пільговими умовами оренди державної квартири в центрі Парижа, вартість якої становить 14 000€ на місяць. Ця ситуація виявилася критичною, і всього лише через п'ять годин після появи першої інформації про інцидент, міністр подав у відставку. Він також відкрито визнав свою помилку.
У Великій Британії заступник спікера Палати лордів Джон Сьюелл опинився в епіцентрі скандалу після того, як в ЗМІ з'явилось відео, на якому він, перебуваючи під впливом наркотичних речовин, користується послугами секс-працівників. Через всього два дні після оприлюднення цієї компрометуючої інформації Сьюелл вирішив піти у відставку, визнанням того, що його дії не відповідають етичним нормам депутатської діяльності.
У Німеччині у міністра оборони Карла-Теодора цу Ґуттенберґа знайшли плагіат у докторській дисертації. Університет Байройта позбавив його наукового ступеня, а суспільне обурення змусило політика скласти всі повноваження. Гуттенберг визнав провину й повністю залишив політику.
В Україні ж, народний депутат Кузьміних з історією про хабар, нетверезе водіння, водіння без прав, розпивання алкоголю в громадських місцях та неповагу до суду все ще залишається в політиці без жодних наслідків.