Аналітичне інтернет-видання

"Маячня", "фантастичні проекти" та "комфортна ванна": Мінекономіки вразило своїми оцінками щодо впливу ініціативи "Зроблено в Україні" на економічну ситуацію.

Експерти висловлюють сумніви щодо оцінок Міністерства економіки.

Згідно з прогнозами Мінекономіки на цей рік, економічний ріст України (ВВП) очікується на рівні 4%. При цьому 0,64% (що перевищує 88 млрд грн) складатиме внесок від реалізації ініціативи "Зроблено в Україні". Ці дані оприлюднила перша віцепрем'єр-міністр економіки Юлія Свириденко у своїй статті для "Інтерфакс-Україна".

Ці тенденції сприяли можливості отримання до 15% компенсації при купівлі обладнання вітчизняного виробництва, а також ініціювали програму "Національний кешбек" для споживачів, які обирають українські товари.

Міністерка зазначила, що переробна промисловість увійшла у лідери за сплатою податків. За результатами трьох кварталів 2024 року на неї припадає 16,7% від загального збору до бюджету України.

За прогнозами Свириденко, експорт у 2023 році перевищить 40 мільярдів доларів. У 2024-му році вперше з моменту початку вторгнення спостерігається зростання товарного експорту. На кінець року очікується, що Україна збільшить обсяги експорту на 11% у порівнянні з попереднім роком.

Мінекономіки повідомляє, що формувати попит на українські товари з боку держави та громад допомагає політика локалізації у публічних закупівлях. З 1 січня 2025 року вимога частки місцевої складової зросте до 25%.

У першій половині 2024 року виробництво будівельних матеріалів збільшилося на 37,1%, а частка іпотечних кредитів, в основному державного походження, на первинному ринку стрімко зросла вдвічі. Забудовники сплатили податків на суму 1,6 мільярда гривень, що є у 2,2 рази більшим показником у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Проте члени Верховної Ради вже почали висловлювати свої зауваження щодо оцінок Міністерства економіки:

"Я навіть не уявляю, як можна прокоментувати цю нісенітницю... А потім дивуємося, чому наша економіка в такому стані. Вся справа в тому, що ті, хто відповідає за економічну ситуацію, займаються побудовою 'міфічних проектів' для комфортного життя двох осіб в Офісі Президента", - висловив свою думку народний депутат Ярослав Железняк щодо посту чиновниці.

Читайте також