Аналітичне інтернет-видання

Меркель не визнала "Північний потік-2" помилковим проектом.

Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель відмовилась визнати помилковим рішення про будівництво російського газопроводу "Північний потік-2", який мав збільшити обсяги поставок російського газу до Німеччини.

Цю інформацію Меркель озвучила в бесіді з журналом Spiegel, приуроченій до публікації її мемуарів, як повідомляє "Європейська правда".

Екс-канцлерка підкреслила, що РФ розпочала свою масштабну агресію в момент, коли газ по "Північному потоку-2" не постачався. Вона також зазначила, що "залишається вірною своїм рішенням".

"Я вважала одним із своїх головних завдань забезпечити доступ до недорогого газу для німецької економіки. На сьогоднішній день ми спостерігаємо наслідки високих цін на енергоресурси для нашої країни. У мене не було політичної більшості, готової підтримати припинення торгівлі газом з Росією, і, звичайно, бізнес-спільнота теж не надавала підтримки", - підкреслила вона.

Меркель зазначила, що вважає, що "Північний потік-2" має політичну значущість.

"Як можна було підтримувати зв’язки з особою на кшталт Путіна в умовах нового світового порядку після холодної війни, коли деякі історики вважають його ревізіоністом? Вона зазначила, що намагалися включити його в процеси, що стосуються добробуту."

У відповідь на ремарку журналістів, що у цьому Меркель помилилась, колишня канцлерка сказала, що зробила "все, що могла, щоб запобігти ситуації, яка зараз виникла".

"Я намагалася зупинити російський наступ на сході України під час переговорів у Мінську в 2015 році. Тоді мені здавалося нерозумним говорити одночасно про те, що ми розриваємо всі економічні зв'язки, які також були важливі для Путіна", - заявила Меркель.

В інтерв'ю Меркель зазначила, що Путін на початку своєї президентської кар'єри не мав наміру атакувати Україну. За її словами, його наміри сформувалися поступово, зокрема через реакцію Західних країн.

Вона також висловила своє обурення тим, що її використовують як "цапа-відбувайла" у зв'язку з війною в Україні.

Читайте також