Аналітичне інтернет-видання

Мирна угода між Україною та Росією: у Верховній Раді озвучили початкові умови майбутнього договору.

Україна не вважає контроль Росії над окупованими територіями легітимним у контексті можливого мирного угоди. Європейські країни можуть забезпечити Київ військовою підтримкою в якості гарантії його безпеки.

Про це повідомив у Telеgram народний депутат від фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко.

Окрім цього, Європейський Союз не планує знімати антиросійські санкції, доки не буде повністю впевнений, що Росія не почне новий військовий конфлікт.

Інша умова полягає в участі РФ у відновленні України. За даними політика, йдеться про 300 млрд заморожених російських активів на Заході.

Скоріше за все, Україні на території Сполучених Штатів офіційно відмовлять у членстві в НАТО. Тим не менш, країна матиме можливість продовжувати свій шлях до Європейського Союзу.

Українська армія та військово-промисловий сектор не підлягатимуть обмеженням, а європейські гарантії безпеки включатимуть розміщення військових сил на території України.

"На даний момент умови виглядають так. У Лондоні вони будуть докладніше прописані, після чого передані росіянам. А далі вже -- позиція Росії", -- підсумував він.

Про те, що в умовах незатвердженої угоди між Києвом і Москвою може бути пункт про розгортання європейських військ в Україні в разі досягнення режиму припинення вогню повідомляли джерела видання The New York Post.

"Забезпечення стійкості стане невід'ємною складовою гарантій безпеки, яких прагне досягти Київ. Ми сподіваємося, що нам вдасться реалізувати цей план", -- зазначив високопосадовець.

Окрім цього, на Західній стороні обговорюється можливість утворення миротворчих контингентів для контролю за дотриманням режиму припинення вогню. Це може передбачати створення "спільної комісії", до складу якої увійдуть представники Росії, України та третьої держави, що не є членом НАТО.

За даними видання, українська влада під час переговорів із делегацією США минулого тижня найбільше турбувалася щодо "сухопутної" частини угоди -- визнання окупованих Росією українських територій.

Співрозмовник висловив думку, що Україна, можливо, "готова поступитися 20 відсотками своїх територій", якщо це буде розглядатися як "де-факто", а не "де-юре".

"Де-факто" означає, що ми визнаємо території окупованими Росією. Але ми не говоримо, що Україна збирається віддати їх назавжди. "Де-юре" означає визнання того, що росіяни забирають цю землю і ми ніколи більше її не побачимо", -- підсумувало джерело.

Нагадуємо, що президент Росії Володимир Путін нещодавно вперше під час великої війни висловив готовність до переговорів з Україною. Цілком імовірно, що основною темою обговорення стане зупинка атак на цивільні об'єкти.

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп сподівається, що угода про мир буде укладена до кінця цього тижня. Він наголосив, що не зовсім задоволений ініціативами Путіна щодо досягнення миру.

Читайте також