Між Путіним і Україною: дипломат пояснив, з якою проблемою стикається Трамп.

Чи здатен глава Білого дому обрати між власною репутацією і домовленостями з диктатором?
Сьогодні перед президентом США Дональдом Трампом виникла складна ситуація. Про це в статті для ZN.UA "Трамп проти самого себе: хто вийде переможцем — "домінатор" чи "геній маніпуляцій"?" розповідає Надзвичайний та Повноважний Посол і колишній заступник міністра закордонних справ Олег Шамшур.
З одного боку, на користь угоди з Путіним впливають певні фактори, про які я вже згадував у попередній статті: це і повага до російського лідера, і схожість їхніх поглядів на основи світової політики; прагнення переглянути двосторонні відносини з метою реалізації ілюзорних сподівань використати Росію для зміни цих основ "під Трампа", відвести Росію від Китаю та реалізувати масштабні економічні проєкти, в яких, згідно з деякими джерелами, активно зацікавлений Дональд-молодший. У такому ж контексті варто розглядати фактичний відхід нинішньої адміністрації від принципу стратегічного партнерства з Україною та спроби завершити війну за будь-яку ціну, навіть за рахунок наших національних інтересів, -- зазначив Шамшур. -- Війна сприймається як виключно європейська проблема.
Водночас відверто зухвала -- на межі погано прихованої зневаги -- поведінка Путіна реально дратує Трампа. Вона суперечить планам глави Білого дому залишити війну в Україні "позаду", зосередившись на важливіших для нього питаннях -- внутрішньої та зовнішньої політики, пояснює спікер. Крім того, вона загрожує серйозними репутаційними втратами, спростовуючи міф про "всемогутнього Трампа".
"На мою думку, останній фактор є не менш важливим, ніж перший. Протверезінню Трампа також повинні сприяти висловлювання міністра закордонних справ Китаю Вана Ї, який зазначив, що його країна не може допустити поразки Росії у війні з Україною", -- зазначає Шамшур.