Аналітичне інтернет-видання

Москва підготовлює російське населення до тривалого протистояння із Західними країнами.

Російська влада поступово змінює свою пропагандистську риторику, яка раніше служила виправданням для агресії проти України. Тепер ці наративи застосовуються для більш глибокої мілітаризації суспільства та підготовки до можливого тривалого конфлікту з НАТО. Таку інформацію наводить свіжий щоденний звіт американського Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) звернули увагу на інтерв'ю, яке 20 квітня провів пропагандист Павло Зарубін з російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим. Під час бесіди Лавров прокоментував заклик Європейського Союзу до лідерів країн Європи уникати участі в параді на честь Дня перемоги 9 травня в Москві. Він зокрема зазначив: "Європейські еліти сприяють розповсюдженню неонацистських ідей. Росія готова зробити все можливе, щоб покласти край нацизму раз і назавжди".

У звіті ISW зазначається, що ця заява є частиною ширшої інформаційної кампанії Кремля, яка має на меті зміцнити ворожість до Заходу серед росіян і водночас підвищити рівень підтримки мілітаристської політики. Як наголошують аналітики, російська влада свідомо апелює до символіки та міфів Великої Вітчизняної війни, щоб легітимізувати теперішні економічні й соціальні жертви населення, пояснюючи їх боротьбою проти "нацизму".

"Ці історичні аналогії дають можливість Кремлю трактувати сучасну війну з Україною як етап священної боротьби з фашизмом", - зазначається у звіті.

ISW зазначає, що російська влада продовжує використовувати концепцію "денацифікації", яку Путін активно впроваджував як одне з основних виправдань для повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році. Цей термін залишається ідеологічним підґрунтям для агресії проти українського суверенітету та спроб нав'язати країні проросійські політичні погляди.

У звіті ISW також підкреслюється, що Москва починає використовувати аналогічні інформаційні стратегії щодо інших країн, зокрема Фінляндії, Естонії та Молдови. Аналітики вважають, що це може бути спробою підготувати російське населення до можливого загострення ситуації або навіть до агресивних дій проти цих держав у майбутньому.

Експерти ISW підкреслюють, що розширення пропагандистської риторики про "боротьбу з нацизмом" на інші незалежні країни вказує на наміри Кремля створити нові зовнішні виклики та обґрунтувати подальшу мілітаризацію.

Читайте також