"Можливо, ми теж були поруч": Буданов загадково висловився про ситуацію в Сирії.
Для України вигідне падіння режиму Асада.
Відсторонення режиму Башара Асада в Сирії відкрило нові можливості для України, викликавши сильне бажання налагодити співпрацю з цією країною.
Цю інформацію озвучив керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов під час телемарафону, коментуючи події в Сирії, що призвели до падіння режиму Башара Асада. Він натякнув, що Україна також могла внести свій вклад у зрив диктаторського режиму в Сирії, який підтримував Росію.
"У тих куточках світу, де диктаторські режими зазнають краху, і де вони взаємодіють з режимами, що ведуть з нами конфлікти, це завжди буде на нашу користь. Як це сталося? Це просто так склалося, що тут скажеш. Російська Федерація, представляючи себе на трибуні ООН через свого постійного представника пана Небендзу, звинуватила нашу організацію в цьому вже на початкових етапах. Це їхня точка зору. Багато людей доклали зусиль, щоб це сталося. Турки активно працювали. Можливо, і ми також мали певну роль у цьому процесі. Чимало зусиль було вкладено в те, щоб цей режим впав, і звичайні громадяни Сирії, які зовсім не були прихильниками Асада, нарешті змогли вдихнути й отримали, як то кажуть, надію на нове, повноцінне життя, що в підсумку й відбулося", - підкреслив Буданов.
Обговорюючи інтереси України в Сирії, керівник ГУР Міністерства оборони підкреслив, що під час присутності російських військ у цій країні вони активно залучали сирійців до бойових дій проти України. Він також зазначив, що для української економіки критично важливо відкриття нових ринків для збуту нашої продукції, особливо в агросекторі.
27 грудня в Міністерстві закордонних справ назвали умову для відновлення дипломатичних відносин з Сирією - нова влада цієї країни має відмовитися від дипломатичного спадку режиму Башара Асада, який визнав "незалежність" окупованих Росією частин України. Якщо ця політика зміниться - в Україні будуть готові відновити дипломатичні відносини, які були розірвані у червні 2022 року.
30 грудня міністр закордонних справ України Андрій Сибіга відвідав Дамаск, де зустрівся з фактичним новим лідером Сирії Ахмедом аль-Шараа.
Глава МЗС України повідомив, що сьогодні були проведені детальні та плідні переговори з керівництвом сирійської адміністрації, її лідером Ахмадом аш-Шараа, а також премʼєр-міністром Мохамедом Аль-Башіром і міністром закордонних справ Асаадом Хасаном аш-Шейбані.