На Хрещатику розгорнули експозицію, присвячену Дню пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

У Києві, на Хрещатику, поруч із Головпоштамтом, з'явилася інформаційна виставка під назвою "QIRIM IÇÜN / Заради Криму", що відзначає День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
За інформацією, наданою Меджлісом кримськотатарського народу, виставка висвітлює ключові моменти в історії кримських татар — від їхнього становлення до сьогодення, від державних утворень до періоду колонізації, а також від депортацій до процесу повернення.
На церемонії відкриття виступив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. У своїй промові він згадав про тривалу історію репресій та утисків кримських татар, які здійснює Російська Федерація. Він торкнувся теми окупації, червоного терору, депортації, а також боротьби за відновлення прав на рідну землю, провівши паралелі з сучасними подіями.
"11 років окупації перетворили Крим на місце страху та невизначеності. Російська влада робить все можливе, щоб витіснити тих, хто залишається вірним Україні, а це сотні тисяч наших співгромадян. Геноцид, вчинений Радянським Союзом у 1944 році, триває, і політичні дії рф в окупованому Криму є продовженням цієї жорстокої практики, спрямованої на витіснення корінного кримськотатарського народу та етнічних українців з їхньої історичної батьківщини," - підкреслив він.
Також Чубаров звернувся із нагадуванням до міжнародної спільноти, акцентуючи, що неможливо вирішити питання справедливого і довговічного миру шляхом умиротворення агресора.
"Будь-які ініціативи, які передбачають відмову від частини території України заради встановлення миру, є неприйнятними для кримськотатарського народу і для нашої держави. Ми переконані, що ці пропозиції також будуть відкинуті міжнародною спільнотою, оскільки вони порушують міжнародні норми. Крим є рідним домом кримськотатарського народу, це невід'ємна складова української території, і жодна інша сторона не має права вирішувати його долю, окрім кримськотатарського народу та України", - наголосив голова Меджлісу.
На урочистому відкритті виставки своїми промовами порадували заступник постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим Денис Чистіков і директор Центру кримнознавства Національного університету Києво-Могилянської академії Мартин-Олександр Кислий.
Виставка триватиме цілий місяць.
День пам'яті жертв геноциду кримських татар щорічно відзначається 18 травня, в день, коли відбулася депортація 1944 року. Цю пам'ятну дату було встановлено 12 листопада 2015 року відповідно до постанови Верховної Ради України. У цьому ж документі Верховна Рада визнала депортацію кримськотатарського народу злочином геноциду.