Аналітичне інтернет-видання

На виборах у Гренландії лідером за кількістю отриманих голосів стала правоцентристська партія Demokraatit.

Як повідомляє АР, інформацію передає Укрінформ.

Партії Demokraatit і Naleraq, яка зайняла друге місце на виборах, обидві підтримують ідею незалежності від Данії, але їхні погляди на швидкість реалізації цього процесу розрізняються. Naleraq прагне терміново ініціювати процедуру відокремлення від Данії, у той час як Demokraatit дотримується більш обережного підходу до змін.

Очікувалося, що перемогу в виборах здобуде партія Ataqatigiit, яку очолює прем'єр-міністр Гренландії Муте Егеде, а на другому місці, за прогнозами, опиниться Siumut. У останні роки ці дві політичні сили мали значний вплив на політичну арену Гренландії, проте на цей раз вони фінішували на третьому і четвертому місцях відповідно.

Несподівана перемога Demokraatit над партіями, які роками керували територією, свідчить про те, що для багатьох жителів Гренландії не менш важливими є охорона здоров'я, освіта, культурна спадщина та інша соціальна політика.

"Який варіант досягнення незалежності виявиться успішнішим, зрештою, залежатиме від рішення Demokraatit щодо формування коаліційного уряду, а якщо так, то з якою саме партією", - зазначив виконавчий директор Ініціативи з полярних досліджень і політики Дуейн Менезес.

Згідно з інформацією Укрінформу, у Гренландії 11 березня, у вівторок, відбулися дострокові вибори до парламенту.

Гренландія залишалася колонією Данії до 1953 року, після чого набула значної автономії, що включає можливість оголошення незалежності. Проте Копенгаген продовжує відігравати роль у питаннях безпеки та зовнішньої політики цього острова.

Гренландія має площу, що в три рази перевищує площу Техасу, однак її населення складає лише 57 тисяч людей.

Ще до старту свого другого терміну на посту президента, у грудні, Трамп заявив про намір отримати контроль над Гренландією, не виключаючи можливості використання військової чи економічної сили для реалізації цього плану. Зі свого боку, Гренландія висловила готовність до співпраці, але підкреслила, що не прагне стати частиною Сполучених Штатів.

Результати опитувань населення показують, що більшість жителів Гренландії не схвалюють ідею приєднання до Сполучених Штатів, хоча чимало з них підтримують прагнення до незалежності від Данії.

Читайте також