Аналітичне інтернет-видання

Національна комісія з цінних паперів відхилила прохання про продовження терміну функціонування інвестиційного фонду, пов'язаного з Порошенком.

Це рішення стане серйозною втратою для політика, адже інвестиційний фонд є важливою складовою його підприємницької діяльності.

Національна комісія з цінних паперів (НКЦПФР) відмовилася продовжити термін дії ПАТ "Закритий недиверсифікований інвестиційний фонд "Прайм Ессетс Кепітал", в якому зосереджені активи Петра Порошенка, через застосування проти нього санкцій РНБО, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Відповідно до офіційного документа, 29 квітня 2025 року Петро Порошенко ухвалив рішення про продовження терміну функціонування фонду, який завершує свою діяльність цього року, на наступні 20 років. Його підпис на оновленій версії статуту був нотаріально підтверджений 2 травня у Варшаві.

Проте в НКЦПФР зазначили, що Петро Порошенко порушив директиви РНБО, коли вирішив скористатися своїм правом управління цінними паперами ПАТ "ЗНКІФ "Прайм Ессетс Кепітал", оскільки це фактично є розпорядженням активами.

"НКЦПФР вважає, що підпис Порошенка на оновленій версії статуту ПАТ, нотаріально завірений 2 травня 2025 року у Варшаві, підтверджує його право самостійно управляти цінними паперами."

Одночасно, за оцінкою компанії з управління активами ТОВ "КУА "Ф'южн Капітал Партнерз", продовження терміну функціонування фонду не слід вважати розпорядженням активами, отже, це не суперечить забороні, встановленій РНБО.

В ухвалі зазначено, що Порошенко повинен був передати свої корпоративні права в управління іншій особі протягом 60 днів, однак Комісія не отримала відповідної інформації.

Інвестиційний фонд являє собою механізм, що дозволяє групі інвесторів вкладати свої кошти, при цьому витрати на інвестування в конкретні активи діляться між усіма учасниками.

ПАТ ЗНКІФ "Прайм Ессетс Кепітал" вже протягом двох десятиліть займає свою позицію на ринку і повністю належить Петру Порошенку. Розмір статутного капіталу фонду становить 10 375 000,00 гривень.

Згідно із останнім річним звітом фонду за 2020 рік, він був власником або співвласником СК "Країна",ТОВ "Телерадіокомпанія "Експрес-Інформ", ТОВ ПІІ "Телерадіокомпанія "НБМ", ТОВ "СОК "Монітор", ТОВ "Телерадіокомпанія "ТРТ-ТБ", ПАТ "Севастопольський морський завод", Міжнародного інвестиційного банку, ПрАТ "Київський завод експериментальних конструкцій", компанії Prime Asset Partners Limited, Feruvita S.L, Ri-System Limited та ТОВ "Фірма Екран".

Протягом останніх кількох років "Прайм Ессетс Кепітал" забезпечив Порошенку значні доходи у вигляді дивідендів: у 2024 році вони становили 1,6 млрд грн, у 2023 році - 8,38 млн грн, а у 2022 році - 352,5 млн грн.

Після затвердження санкцій РНБО проти Петра Порошенка у лютому цього року дружина політика Марина Порошенко подала позов із вимогою передати їй частину майна чоловіка, у тому числі 78,93% акцій інвестфонду. Однак у травні Крижопільський районний суд Вінницької області вирішив закрити провадження у справі, мотивуючи це відсутністю предмета спору

Читайте також