Ціни на нафту залишаються на спаді: інвестори стежать за новою політикою "Трампа 2.0" | УНН
Ціни на нафту Brent і WTI знизилися на 0,5-0,6% після оголошення Трампа про надзвичайний стан у секторі енергетики та його намірів збільшити видобуток. Інвестори висловлюють занепокоєння щодо потенційного запровадження мит на імпорт з Канади та Мексики.
Ціни на нафту знизилися в середу, продовжуючи тенденцію до падіння з попередньої торгової сесії. Це відбувалося на фоні реакції ринків на оголошення президента США Дональда Трампа про надзвичайний стан в енергетичному секторі, зроблене в перший день його президентства, а також через спостереження за його митною політикою, повідомляє Reuters, згідно з інформацією УНН.
Елементи
Ф'ючерси на нафту Brent знизилися на 36 центів, що становить 0,5%, до $78,93 за барель о 07:30 за Грінвічем (09:30 за Київським часом). У той же час, ф'ючерси на нафту WTI зменшилися на 46 центів, або 0,6%, до $75,37.
У вівторок ціни зменшилися після того, як Трамп представив великий план, спрямований на збільшення видобутку нафти та газу. У його оголошенні йшлося про введення надзвичайного стану в енергетичному секторі, що має на меті швидше отримання дозволів, зменшення екологічних обмежень та вихід США з Паризької угоди щодо клімату.
"Учасники ринку намагаються осмислити суперечливі сигнали, які Трамп 2.0 вносить у динаміку цін на нафту", - зазначив Єп Джун Ронг, ринковий стратег компанії IG.
"В найближчому майбутньому акценти будуть зосереджені на питанні, чи вдасться досягти його мети щодо поповнення стратегічних запасів США", - зазначив Єп.
За словами аналітиків Morgan Stanley, енергетична політика Трампа навряд чи матиме значний вплив на короткострокові інвестиції або на зміну темпів виробництва в США. Проте, вони зазначили, що ця політика може допомогти зменшити ймовірність падіння попиту на нафтопродукти.
Аналітики виявляють скептицизм щодо того, чи зможе обіцянка Трампа заповнити стратегічний резерв справити вплив на попит на нафту, оскільки адміністрація Байдена вже здійснила закупівлі нафти для надзвичайного резерву.
Водночас інвестори були обережні, оскільки Трамп заявив, що планує запровадити 25% мита на імпорт із Канади та Мексики з 1 лютого, а не в перший день свого перебування на посаді, як обіцяв раніше.
"Увага нафтового ринку поступово переключається з санкцій США проти росії на потенційну торговельну політику президента Трампа", - заявили аналітики ING у середу, додавши, що енергетичний комплекс опинився під тиском через загрозу мит, що зростає.
Президент Сполучених Штатів оголосив, що його уряд "можливо" зупинить імпорт нафти з Венесуели, яка є одним із ключових постачальників цього ресурсу для країни.
У вівторок на узбережжі Мексиканської затоки США спостерігалися наслідки незвичайного зимового шторму.
За даними, видобуток нафти в Північній Дакоті знизився на 130 000-160 000 барелів на добу внаслідок надзвичайно низьких температур і пов'язаних з цим труднощів у виробництві, повідомило у вівторок державне управління трубопроводів.
Вплив шторму на нафтогазові операції в Техасі залишався обмеженим: з мінімальними перебоями в постачанні газу, невеликими відключеннями електроенергії та великою кількістю запасів бензину на заправках, на тлі того, як багато доріг та шосе залишалися закритими.