Не тільки завод Тігіпка. В Буковині планують реалізацію індустріального парку "Фруктова індустрія" -- Delo.ua

Цю інформацію оприлюднило Міністерство економіки.
На засіданні уряду, яке відбулося 2 травня 2025 року, було прийнято рішення про додавання його до Реєстру індустріальних (промислових) парків.
Новий індустріальний парк функціонуватиме на площі понад 10 гектарів. Очікується, що він створить близько 540 нових робочих місць. Спеціалізація парку охоплюватиме промислову переробку плодово-ягідної продукції, перероблення та консервування фруктів і овочів, виробництво інших харчових продуктів, заморожування та сублімацію плодово-ягідної сировини.
Варто зазначити, що до складу цього індустріального парку увійде також завод з виробництва концентрованих соків "Інтерджус Буковина". Цей завод є частиною групи "ТАС", яку очолює український політик і бізнесмен Сергій Тігіпко, і він забезпечить 150 нових робочих місць.
Також у межах парку буде розвиватися альтернативна енергетика, науково-технічна діяльність, інформаційні технології та телекомунікації, а також інші суміжні напрямки переробної промисловості.
Втілення цього проєкту не вимагатиме фінансування з державних чи місцевих бюджетів, хоча для облаштування інфраструктури можуть бути використані державні фонди. Відповідно до концепції парку, загальна сума інвестицій в його інфраструктуру складе близько 973 мільйонів гривень.
З цієї загальної суми в 538 мільйонів гривень передбачено залучити 538 мільйонів від товариства з обмеженою відповідальністю "Інтерджус Буковина", тоді як 216 мільйонів буде вкладено ініціатором проєкту. Крім того, планується отримати фінансування з державного бюджету згідно з постановою Кабінету Міністрів від 4 червня 2024 року № 644, а також внески від учасників парку, зокрема за рахунок податкових пільг.
Як зазначив заступник міністра економіки України Віталій Кіндратів, індустріальний парк "Фруктова індустрія" є ще одним кроком у напрямку зміцнення позицій України як виробника якісної продукції з високою доданою вартістю. Він також підкреслив, що політика "Зроблено в Україні" передбачає саме такі механізми підтримки бізнесу, які сприяють регіональному розвитку та створенню нових робочих місць.
Варто зазначити, що Мінекономіки запустило чат-бот, який допоможе швидко знайти відповідний індустріальний парк для ведення бізнесу. Цей інструмент надає актуальну інформацію про вже діючі індустріальні парки, допомагає підібрати майданчик для бізнесу за заданими критеріями, надає контакти керуючих компаній, консультує щодо законодавчих питань та дозволяє зв'язатися з фахівцями міністерства.