Аналітичне інтернет-видання

Німеччина переживає економічні труднощі, зумовлені впливом Сполучених Штатів та Китаю, повідомляє Bloomberg.

Бізнес-модель Німеччини зазнала серйозних ускладнень через стрімке підвищення цін на енергоресурси, яке викликане повномасштабною агресією Росії проти України та митами, запровадженими Трампом.

Економічна ситуація в Німеччині в цьому році навряд чи продемонструє істотний ріст. Торговельна політика, запроваджена президентом США Дональдом Трампом, може призвести до подальшого загострення проблем.

Видання Bloomberg пише, що 2025 року після двох років скорочення валовий внутрішній продукт зросте лише на 0,1%, що менше за прогнозні 0,8%. На 2026 рік прогнозується зростання на 1,3%.

"Геополітична напруженість і протекціоністська торговельна політика США погіршують і без того напружену економічну ситуацію в Німеччині", - сказав Торстен Шмідт, голова відділу економічних досліджень в Інституті економічних досліджень імені Лейбніца. "Крім того, німецькі компанії стикаються зі зростаючою міжнародною конкуренцією - особливо з боку Китаю".

Бізнес-модель Німеччини зазнала серйозних ускладнень через стрімке підвищення цін на енергоресурси, яке викликане повномасштабною агресією Росії проти України та митами, запровадженими Трампом. Шмідт також наголосив на "структурній слабкості", включно з браком кваліфікованої робочої сили і надмірною бюрократією.

Консервативний блок Німеччини, що складається з ХДС та ХСС, разом із соціал-демократами підписали угоду про коаліцію, яка має на меті стимулювати економічний розвиток через вкладення в застарілу інфраструктуру країни. Водночас планується зниження корпоративних податків, зменшення тарифів на електроенергію та скорочення бюрократичних витрат. Депутати вже ухвалили рішення про скасування конституційних обмежень на запозичення, створивши спеціальний фонд, що дозволить залучити кошти для інвестицій у сферу оборони.

Наукові установи повідомили, що наразі незрозуміло, яким чином планується використання цих можливостей для фінансових витрат, і що в цьому році, швидше за все, додаткові кошти не надійдуть. Проте, на 2026 рік вони прогнозують 24 мільярди євро додаткових витрат, що може призвести до зростання обсягу виробництва приблизно на пів відсотка.

Читайте також