Німецький політик, що належить до проросійської партії, таємно брав участь у бойових діях на стороні України як доброволець - Welt.
Молодий політик з ультраправої проросійської партії "Альтернатива для Німеччини" (AfD) на ім'я Тім Шрамм кілька місяців залишався в таємниці від своїх однопартійців, воюючи добровольцем у Збройних Силах України проти російських агресорів. Тепер існує загроза його виключення з партії, оскільки керівництво отримало петицію, що вимагає цього рішення.
Як повідомляє Welt, у петиції про виключення Шрамма зазначено, що він "серйозно порушив принципи та правила партії та завдав партії серйозної шкоди". Головна провина юнака у тому, що він "публічно коментує свою участь у бойових діях, перебувавши у лавах української армії".
Депутат Європейського парламенту від партії Альтернатива для Німеччини, 66-річний Ганс Нойгофф, ініціював петицію про виключення 22-річного Тіма Шрамма з лав партії. Важливо зазначити, що Шрамм займає не останню позицію в структурі партії — він є заступником голови місцевого відділення AfD у Вупперталі.
Літнього політика також вразило те, що його молодший колега, як стверджував сам, "стріляв у людей".
У якості доказу Welt надало фотографію двох мінометних снарядів з написами німецькою: "З найкращими побажаннями всім російським ідіотам!" та "Ідіть до біса! Вітання з Вупперталя".
Сам Шрамм практично не ділиться інформацією про це, хоча й не намагається приховати своє минуле. Він визнає, що стріляв, але з міркувань безпеки не може вдаватися у деталі.
Він служив добровольцем в українських збройних силах з березня по червень 2025 року. Вперше він відвідав Україну ще в 2022 році, коли доставляв гуманітарну допомогу цивільним особам у районах бойових дій. У той час йому було лише 19 років, тому його не прийняли до Міжнародного легіону української армії через його молодий вік.
В кінці 2024 року Шрамм знову вирішив приєднатися до українських збройних сил, вступивши до рядів сил Територіальної оборони України. У березні цього року йому вдалося перевестись і розпочати службу в одному з підрозділів Збройних сил України на сході країни.
Більш того, після свого першого візиту до України наприкінці 2022 року Шрамм відвідав Росію, де, за його словами, особисто переконався в причинах, чому українці не хочуть "належати до цієї країни".
"Мене запросили на весілля в Росію, тому я отримав новий паспорт і вирушив туди з Латвії. Ця поїздка дала мені можливість побачити багато аспектів справжньої Росії і зрозуміти, чому українці прагнуть уникати її. Це режим, в якому панує повна відсутність свободи. Я відчув себе в безпеці лише тоді, коли знову перетнув латвійський кордон у зворотному напрямку," - поділився він враженнями.
За його словами, "той, хто вважає Росію консервативною альтернативою, не знає Росії".
Видання дещо перебільшено акцентує увагу на ролі 66-річного політика, який, за чутками, нібито відкриває очі партійним лідерам на його молодшого колегу. Проте насправді Шрамм ніколи не приховував своїх симпатій до демократії в Україні і негативного ставлення до російської тиранії. Більше того, партійний осередок у Вупперталі неодноразово організовував лекції та дискусії, на яких молодий політик виступав з доповідями про диктатуру в Росії.
Представляємо анонс події, що відбулася у травні цього року.
"Захист вільного світу разом з європейським народом, очевидно, вже є націонал-соціалізмом для Ганса Нойгоффа. Дії Нойгоффа аналогічні діям членів партії Путіна "Єдина Росія", - прокоментував Шрамм ініціативу свого старшого "товариша".
Як повідомляв OBOZ.UA, у тому ж травні з "Альтернативою до Німеччині" стався політичний скандал. Партію у ФРН офіційно визнали екстремістською організацією, хоча й не заборонили її діяльність.
Держсекретар США Марко Рубіо висловив незгоду з рішенням Федерального відомства з охорони Конституції Німеччини, яке класифікувало партію "Альтернатива для Німеччини" як праворадикальну на федеральному рівні. Він закликав Німеччину "переглянути свою позицію".
Федеральне відомство з охорони Конституції Німеччини висловило думку, що підозри щодо того, що партія АдН має наміри, які суперечать принципам вільного демократичного режиму, "знайшли своє підтвердження і в значній мірі перетворилися на певність".