Аналітичне інтернет-видання

Німецькому уряду надали можливість управляти сторінками у Facebook.

Суд у Німеччині відхилив запит федерального агентства з охорони даних, яке вимагало заборонити державним органам використовувати сторінки у Facebook.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Spiegel.

Конфлікт виник внаслідок політики Facebook стосовно так званих кукі-файлів, що спрощують процес ідентифікації користувачів.

Федеральне управління з питань захисту даних Німеччини (DPA) стверджувало, що ця політика не відповідає законодавству ЄС, а отже, для ведення Facebook-сторінок органи влади повинні просити згоди в усіх своїх підписників на використання їхніх персональних даних.

Але Федеральний адміністративний суд у Кельні не погодився з тлумаченням DPA. Там підкреслили, що відповідальність за особисті дані користувачів Facebook несе тільки компанія - власниця соцмережі, Meta.

Окрім того, у суді було зазначено, що німецький уряд не має можливості контролювати процес розміщення файлів cookie компанією Meta, адже ці файли зберігаються під час перегляду всіх сторінок Facebook, а не лише тих, що належать федеральним установам.

Нагадаємо, минулого року Федеральний суд Німеччини у Карлсруе підтвердив, що користувачі Facebook, чиї дані були незаконно отримані у 2018 та 2019 роках, мають право на компенсацію.

Раніше суд у Франкфурті-на-Майні зобов'язав компанію Meta активніше боротися з наклепницькими матеріалами, реагуючи на позов депутатки Бундестагу від партії "Зелені" Ренати Кюнаст.

Читайте також