Аналітичне інтернет-видання

NYT: У Білому домі фактично не відбуваються значні обговорення стосовно нового пакету озброєнь для України.

Європейські урядовці зазначають, що вони досі не отримали жодних гарантій від Сполучених Штатів щодо продовження масштабного обміну розвідувальною інформацією про Україну.

У Білому домі майже не відбувається значних обговорень стосовно нового пакета військової допомоги для України. У той же час, поточна підтримка, яка була забезпечена протягом останніх місяців адміністрації Байдена, досягає кінця, повідомляє The New York Times, посилаючись на прихильників України в Конгресі.

Європейські офіційні особи стверджують, що їм досі не були надані гарантії щодо продовження Сполученими Штатами активного обміну розвідувальною інформацією про Україну, що є вирішальним для її можливостей у націлюванні на російські війська та інфраструктурні об'єкти.

Як повідомляє джерело, нині, коли Білий дім коментує свої зв'язки з Україною, акцент зазвичай ставиться на тому, що США отримують, а не на тому, що можуть запропонувати. Водночас, справжня мета Трампа полягає в досягненні угоди з Росією. Для цього необхідно або домовитися про припинення вогню, або просто відкласти вирішення українського питання.

Основне питання, яке виникає після недавніх заяв Трампа та Рубіо про можливий "вихід з переговорів", полягає в тому, чи готові Сполучені Штати повністю передати відповідальність за захист України українцям та європейським партнерам, у той час як Трамп змінює курс і намагається налагодити стосунки з Росією.

На думку деяких фахівців, навіть якщо Трамп вирішить вжити таких заходів, ймовірність їхньої ефективності є досить низькою. Вони висловлюють сумніви щодо готовності Путіна скоротити свої зв'язки з Китаєм, Іраном і Північною Кореєю — державами, які підтримують військові зусилля за рахунок технологій, безпілотників і, у випадку Північної Кореї, військових контингентів.

"Навіть якщо ініціативи Трампа стосовно Путіна призведуть до певного покращення в американсько-російських відносинах, глибока недовіра Путіна до Заходу унеможливить справжнє примирення", - зазначив цього тижня в журналі Foreign Affairs Олександр Габуєв, директор Євразійського центру Карнегі. "Путін не може бути впевнений, що Трамп зможе переконати Європу відновити свої зв'язки з Росією, і він усвідомлює, що у 2028 році нова адміністрація США може знову змінити політичний курс".

Читайте також