Орли та яструби з команди Трампа.
Підтримка США для України у повномасштабній війні з Росією є вагомою і це ні для кого не є секретом. Обрання Дональда Тампа новим президентом Америки, його пріоритети та формування команди прямо впливатимуть на політику щодо України.
Трамп пообіцяв, що конфлікт в Україні можна вирішити всього за день, але що насправді приховано за його амбіційними обіцянками та якими жертвами він готовий піти, щоб завершити війну. Нещодавно обраний президент оперативно проводить кадрові перестановки та формує свою команду. Давайте розглянемо, хто ці особи, і які у них погляди на Україну.
Джей Ді Венс займе пост віцепрезидента Сполучених Штатів (зображення: Getty Images)
Влітку 2024 року Республіканська партія висунула сенатора з Огайо Джей Ді Венса на посаду кандидата у віцепрезиденти США, ставши партнером Дональда Трампа. У своїх коментарях стосовно України він висловлював заперечення щодо американської допомоги. Зокрема, разом із іншими членами республіканської партії Венс надіслав листа Джо Байдену, в якому наголошував на тому, що "безмежна підтримка України з боку Сполучених Штатів повинна бути зупинена", а конфлікт необхідно завершити "якнайшвидше".
Журналісти "Голосу Америки" відзначили кілька інших висловлювань Джей Ді Венса, пов'язаних із критикою американської допомоги Україні. У своїй статті для Financial Times Венс зазначив: "Сполучені Штати надто довго виконували роль безпекового щита для Європи... Ніщо не ілюструє це так яскраво, як війна в Україні. Справді, немає переконливих аргументів на підтримку необхідності американської допомоги. Європа складається з численних потужних держав з розвиненими економіками. Вони повинні мати можливість впоратися з конфліктом, але за роки вони стали занадто вразливими. Америку змусили заповнювати цю прогалину за рахунок власних громадян".
У коментарі для The New York Times Джей Ді Венс висловив думку, що "Україна... потребує більше ресурсів, ніж Сполучені Штати можуть забезпечити". Він також охарактеризував президента Росії Владіміра Путіна як конкурента, підкреслюючи, що "не прагне війни з ним".
Новим державним секретарем Сполучених Штатів призначать Марко Рубіо (зображення Getty Images)
Кілька провідних американських медіа, посилаючись на свої джерела, повідомили, що новим державним секретарем США може стати 53-річний сенатор з Флориди Марко Рубіо, який є ветераном політики. Він відомий своїм активним підходом до зовнішньої політики та рішучою критикою авторитарних режимів, зокрема Китаю, Ірану та Куби. Financial Times характеризує Рубіо як "яструба" в контексті відносин із Китаєм.
Марко Рубіо висловлював підтримку Україні в період великої війни, проте виступав проти надання 95-мільярдного пакету допомоги як для України, так і для Ізраїлю. У своїх інтерв'ю він підкреслював важливість зосередження на дипломатичних переговорах із Росією.
Нещодавно Рубіо назвав війну в Україні безвихідною і переконаний, що вона завершиться переговорами.
"Українці проявили вражаючу відвагу та стійкість у боротьбі проти Росії. Проте, зрешджу, ми підтримуємо війну, яка зайшла в глухий кут, і її необхідно завершити, інакше наша країна може опинитися на 100 років позаду... Я не на стороні Росії, але, на жаль, реалії свідчать, що конфлікт в Україні повинен бути вирішений через переговори", - зазначив Рубіо в бесіді з журналісткою NBC.
Майкл Волтц отримав призначення на посаду радника з національної безпеки (фото: Getty Images)
Дональд Трамп пропонує кандидатуру конгресмена із Флориди Майкла Волтца на посаду радника з питань національної безпеки. Він є колишнім офіцером Сил спеціальних операцій армії США (зелені берети). За даними "Голосу Америки" Волтц поділяє погляди Трампа щодо нелегальної імміграції та скептицизм щодо подальшої підтримки України з боку Америки. Він критикує активність Китаю в Азійсько-Тихоокеанському регіоні та заявив, що США повинні бути готові до потенційного конфлікту в регіоні.
На початку масштабної агресії Росії проти України, у травні 2022 року, Майкл Волтц висловив критику на адресу Джо Байдена через його небажання надати Україні ракети дальнього радіусу дії. Крім того, він відвідав Україну, де мав зустріч з Володимиром Зеленським.
У 2023 році Майкл Волтц висловив свою опозицію щодо можливого приєднання України до НАТО, стверджуючи, що це може призвести до залучення США в "активний конфлікт". Він підкреслив, що "кожен новий учасник має вносити свій вклад у колективну безпеку". Крім того, Волтц прославився своїм висловлюванням про те, що "ера необмежених фінансових вливань для України з боку Конгресу завершилась". Навесні 2024 року він також висловив незгоду щодо виділення додаткових 60 мільярдів доларів допомоги Україні.
Ілон Маск висловлює свою підтримку Дональду Трампу в ході президентської виборчої кампанії (фото Getty Images).
У команді адміністрації Дональда Трампа з'явиться мільярдер Ілон Маск, який очолить новостворений департамент урядової ефективності. Його основним завданням стане оптимізація бюджетних витрат та реформування федеральних установ. У парі з Маском працюватиме Вівек Рамасвамі — бізнесмен, автор книг і консервативний політичний діяч.
Раніше в обговоренні на Twitter (X) Ілон Маск висловив думку, що війна між Україною та Росією є безперспективною. Він закликав Сполучені Штати знайти шляхи до мирного вирішення конфлікту в Україні та "відновити нормальні стосунки з Росією". На його думку, угода про припинення вогню можлива, оскільки "немає сенсу примушувати регіони, які прагнуть стати частиною Росії, залишатися в складі України". Маск впевнений, що деякі з територій, які перебувають під російською окупацією, "насправді бажають бути частиною Росії".
Відповідаючи на запитання, радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк зазначив, що відмова від підтримки України не призведе до закінчення війни, а лише поглибить конфлікти в різних куточках світу і поставить хрест на міжнародному праві.
Ведучий Fox News Піт Гегсет висунув свою кандидатуру на пост міністра оборони (фото Getty Images).
Дональд Трамп висунув кандидатуру Піта Гегсета, ведучого Fox News і ветерана нацгвардії США, на посаду міністра оборони (Пентагон). На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну він заявляв, що ситуація в Україні є важливою, але вона "бліда порівняно зі злочинністю на моїх вулицях, з інфляцією в моїй кишені, з кордоном, який мене хвилює". Проте згодом, у перші тижні війни, він називав Путіна військовим злочинцем, який хоче відновити СРСР і закликав прискорити надання допомоги Україні.
Гегсет стверджував, що напад Росії на Україну в 2022 році стався через "прагнення Путіна повернути те, що він вважає своїм".
"Якщо Україна зможе захистити себе... чудово, але я не хочу, щоб американське втручання проникало вглиб Європи і змушувало Путіна відчувати, що йому наступають на п'яти", - сказав Гегсет, цитату якого наводить Reuters.
Директор Центрального розвідувального управління Джон Реткліфф на зображенні (фото Getty Images).
Дональд Трамп обрав нового керівника ЦРУ — ним став Джон Реткліфф, колишній конгресмен, який обіймав посаду директора національної розвідки в останній рік свого першого президентського терміна. У 2020 році Реткліфф опублікував непідтверджену інформацію про російський вплив на вибори президента 2016 року. Він стверджував, що американська розвідка в 2016 році отримала дані від російських служб, які нібито свідчили, що Гілларі Клінтон затвердила кампанію, спрямовану на "розпалювання скандалу" проти Трампа, пов'язуючи його з Росією та зламу національного комітету Демократичної партії.
Губернатор Південної Дакоти Крісті Ноем на знімку з Дональдом Трампом (фото Getty Images)
Губернаторка штату Південна Дакота Крісті Ноем також отримає нову посаду. Її планують призначили очільницею міністерства внутрішньої безпеки. Видання CNN пише, що вона була противницею примусового носіння масок під час пандемії Covid-19. За даними ЗМІ, Крісті Ноем могла стати кандидаткою у віцепрезиденти, але стикнулась із критикою після публікації своєї книги. У ній вона розповіла, що застрелила свого собаку, який нібито не піддавався дресурі.
Обговорюючи коментарі Крісті Ноем про Україну, варто зазначити, що вона охарактеризувала військову підтримку США як "дорогу стратегічну помилку". На її думку, така позиція спонукає Росію до встановлення союзу з Китаєм.
40-річна конгресвуменка Еліз Стефанік (фото Getty Images)
Дональд Трамп затвердив кандидатуру нового посла США в ООН - нею стала 40-річна конгресвуменка Еліз Стефанік. Вона відома своєю критикою ООН та раніше закликала до "повної переоцінки" фінансування цієї організації.
Згідно з інформацією проєкту "Республіканці на підтримку України", Еліз Стефанік демонструє низький рівень підтримки нашої країни. Зокрема, вона проголосувала проти законопроєкту, що передбачає додаткове фінансування безпеки України у 2024 році, а також підтримала поправку до закону про національну оборону, яка пропонувала скасувати допомогу Україні на суму 300 мільйонів доларів.
Перелік доповнюватиметься.
Of course! Please provide the text you'd like me to make unique, and I'll be happy to help!
Нещодавно ZAXID.NET опублікував аналіз думок фахівців щодо нового президента США Дональда Трампа та можливих наслідків виборів для України.