Аналітичне інтернет-видання

Оточення президента Путіна почало тиснути на нього з вимогою зупинити військові дії: які події розгортаються?

У російських політичних колах, що активно обговорюють агресивну війну проти України, дедалі частіше з'являється ідея спробувати переконати диктатора Володимира Путіна прийняти умови перемир'я, які може висунути колишній президент США Дональд Трамп. Основна мета полягає не стільки в повному завершенні конфлікту, скільки в його призупиненні в форматі, що влаштовує Кремль.

Зображення: з публічних ресурсів

На думку російського опозиційного діяча Іллі Пономарьова -- єдиного депутата Держдуми, який голосував проти анексії Криму, -- російський режим уже вичерпав свої ресурси для подальшого ведення бойових дій. Під час онлайн-розмови з читачами "Главреда" він наголосив, що нинішня влада РФ більше не здатна підтримувати довготривалий конфлікт.

Пономарьов згадав, що найдовшою війною для Росії була кавказька, яка тривала понад пів століття. Проте зараз Росія живе за принципом "після нас -- хоч потоп" і не має чіткого стратегічного бачення. У Кремлі кожного року лунають надії на швидке завершення війни, але цього разу, за словами політика, є чітке розуміння: ситуація критична, і "верхівка" сподівається, що Путін пристане на компромісні умови Трампа, поки ще є така можливість.

Незважаючи на це, Пономарьов впевнений, що поки Путін продовжує утримувати владу, а режим "путінізму" залишається незмінним, конфлікт триватиме — можливо, в інших формах або за різними напрямками. Кремль може змінити фокус на нові території, такі як Балтійські країни, Польща, Грузія або регіони Центральної Азії.

В той же час, на думку опозиціонера, Путін намагатиметься подати будь-яке перемир'я як свою особисту перемогу. Він спробує переконати як еліти, так і громадськість, що саме Росія встановлювала умови, а Трамп, нібито, просив про мир. Таким чином, Кремль може представити свої поступки як "значне досягнення".

Читайте також