Податок у розмірі 23% на онлайн-продажі для українців не становить загрози: причина криється в регламенті Верховної Ради, проте ініціатива його впровадження все ще залишається актуальною.

Ще в квітні колишній склад Кабінету міністрів України розробив законопроєкт, що передбачав оподаткування онлайн-торгівлі українців за ставкою 23% (18% податку на доходи фізичних осіб та 5% військового збору). Проте після відставки уряду Дениса Шмигаля, українці, які займаються продажем через онлайн-платформи, можуть на певний час відчути полегшення.
Цю інформацію оприлюднила народна депутатка України Ніна Южаніна у своєму Telegram-каналі. Вона зазначила, що це зумовлено національним законодавством, зокрема статтею 105 Закону України "Про Регламент Верховної Ради України".
"Законодавча ініціатива, представлена урядом України, втрачає чинність, якщо до моменту її затвердження в першому читанні повноваження Кабінету Міністрів були зупинені," - наводить слова депутата зміст відповідної статті.
Тим самим, за словами політика, подані урядом Шмигаля, але не прийняті хоча б у першому читанні, вважаються відкликаними законопроєкти щодо:
Народний депутат України та голова Комітету Верховної Ради з фінансових, податкових і митних питань Данило Гетманцев підтвердив, що закони №№ 13232 і 13233 були відкликані, але підкреслив, що їх знову внесуть на розгляд.
"До речі, законопроєкти про оподаткування електронних платформ та SEPA (де реєстр банківських рахунків та комерсантів) у зв'язку з відставкою уряду відкликані. Отже, чекаємо нову серію зрад-спростувань після подання їх від нового уряду", -- написав політик.
Як повідомляли "ФАКТИ", ініціативу щодо введення 23%-ого податку на електронну комерцію схвалили представники Міжнародного валютного фонду.