Політичний рейтинг Дональда Трампа падає: які причини невдоволення американців?

Триденне дослідження, проведене компанією Reuters/Ipsos і завершене в середу, виявило, що рівень підтримки президента Трампа впав на 2 відсоткові пункти в порівнянні з опитуванням, яке відбулося 21-23 березня. Цей показник також на 4 пункти нижчий за 47% схвалення, що було зафіксовано незабаром після його інавгурації 20 січня.
Трамп отримав свій найвищий рейтинг схвалення 49% ппід час першого терміну невдовзі після вступу на посаду в січні 2017 року. Його найнижчий рейтинг за перший термін становив 33% у грудні 2017 року. Загальне схвалення лідера залишається вищим, ніж упродовж більшої частини його першого терміну.
Передувальник Трампа у Білому домі, демократ Джо Байден, за день до президентських виборів, які відбулися в листопаді минулого року, демонстрував найнижчий рівень підтримки – всього 35%.
Респонденти негативно оцінили економічну політику Трампа, зазначивши лише 37% схвалення, у той час як 30% підтримали його дії щодо вирішення проблеми високих цін на життя — питання, яке також стало викликом для Байдена.
Приблизно 52% опитаних висловили згоду з тим, що збільшення тарифів на автомобілі та запчастини, яке стало частиною нового тарифного пакету, оголошеного Трампом, негативно вплине на їхніх близьких. Близько такої ж кількості людей також вважають, що підняття тарифів завдасть більше шкоди, ніж принесе вигоди.
Приблизно 30% населення США, здебільшого представники Республіканської партії під проводом Трампа, висловили незгоду з думкою, що тарифи можуть завдати шкоди економіці.
З моменту вступу на посаду, Трамп ініціював хвилю політичних змін, витіснивши майже 200 тисяч федеральних службовців і порушивши давні американські дипломатичні норми. Його тарифна політика налякала інвесторів, що призвело до розпродажу акцій на фондовому ринку на тлі побоювань, що вона може спровокувати рецесію.
Опитані висловлюють невдоволення адміністрацією Трампа через її дії з військовими секретами, адже минулого тижня стало відомо, що високопоставлені чиновники обговорювали стратегії атаки на терористів у Ємені через комерційний месенджер Signal, внаслідок чого випадково розкрили деталі планів журналісту.
Близько 74% респондентів в опитуванні, зокрема 91% демократів і 55% республіканців - заявили, що обговорення планів атаки в такий спосіб було нерозважливим, порівняно з 22%, які сказали, що це був нешкідливий недогляд. Ще 70% погодилися з твердженням, що Трамп повинен взяти на себе відповідальність за це питання.
Лише 34% учасників опитування висловили підтримку зовнішній політиці Трампа, що є зниженням у порівнянні з 37%, зафіксованими в дослідженні, проведеному з 21 по 23 березня. В той же час, близько 48% опитаних позитивно оцінили імміграційну політику Трампа.
Зазначене опитування Reuters/Ipsos проводилося онлайн і по всій країні, було опитано 1486 дорослих жителів. Похибка становила близько 3 відсоткових пункта.