Аналітичне інтернет-видання

Політик з партії AfD, який боровся на стороні України, зазнав покарання у своїй проросійській організації.

22-річний Тім Шрамм, молодий політик від "Альтернативи для Німеччини" (AfD), добровільно брав участь у військових діях проти російських загарбників, служачи в українській армії. Про це він повідомив порталу Nius.de. Однак тепер керівництво партії розглядає можливість його виключення через його відкриту критику Росії, яку непублічно підтримують багато членів AfD, як зазначає Welt.

Шрамм є заступником голови осередку AfD у Вупперталі. Він -- один із наймолодших політиків керівної ланки в партії, проходив стажування у Європарламенті.

"Спочатку мене не прийняли до Міжнародного легіону, бо я був надто молодий (19 років, -- ред.) Наприкінці 2024 року я спробував знову. Врешті-решт мене направили до територіальної оборони, тобто до сил внутрішньої безпеки, які входять до складу регулярної армії України. Я служив у підрозділі на сході України. Ми стріляли, нас обстрілювали, ми літали дронами і самі ставали мішенню для дронів. Більше нічого не можу сказати з міркувань безпеки", -- розповів Шрамм.

Політик підкреслив, що Росія становить істинну небезпеку для Європейського континенту.

"Я також був у Росії -- і можу з повною впевненістю сказати: кожен, хто вважає Росію консервативною альтернативою, ніколи там не був. Росія захоплена іноземцями, її економіка націоналізована, вона просякнута пропагандою і до кісток авторитарна", -- застеріг він.

Він вважає, що успіх Росії в Україні може спричинити дестабілізацію в Європі. Якщо Росія досягне перемоги в Україні, то, на його думку, вона продовжить свій шлях у напрямку країн Балтії, використовуючи аналогічні обґрунтування.

Політик відкрив, що його мета в Україні залишалася невідомою для інших, але щойно він її оголосив, реакція виявилась "переважно позитивною, навіть серед його політичних супротивників". Однак, його думка не отримала підтримки з боку керівництва партії.

Як повідомляє Welt, регіональне правління AfD у Північному Рейні-Вестфалії хоче виключити Шрамма з партії та вже позбавило його деяких повноважень. Молодому політику запропонували підписати зобов'язання наступного змісту:

Шрамм відмовився ставити свій підпис на документі. В інтерв’ю для видання він зазначив, що деякі лідери партії намагаються його "придушити".

"Я не відчуваю жодного каяття за те, що боролся за свої переконання, і мені не соромно за це," – зазначив він.

У журналі Nius з’явилося зображення двох мінометних снарядів, на яких були написані фрази: "Привіт усім, хто підтримує Росію!" та "Ідіть до біса! Вітання з Вупперталя".

За даними Welt, на засіданні регіонального правління Шрамма звинуватили в тому, що його висловлювання в інтерв'ю Nius.de та Junge Freiheit завдали шкоди партії.

Однією з основних постатей, які виступали за виключення Шрамма, є депутат Європейського парламенту Ганс Нойгофф, який славиться своїми проросійськими поглядами в партії. Нойгофф характеризує українську владу як "режим Зеленського" і обґрунтовує вторгнення Росії як "оборонну акцію проти НАТО".

"Росія -- не ворог Європи, а імперія, яка захищає себе та свої інтереси", -- стверджує Нойгофф.

Згідно із словами відповідача, навіть лідерка AfD Аліс Вайдель, котра ще в травні 2025 року закликала "не розділяти всіх на хороших і поганих, а також враховувати інтереси безпеки Росії", -- вважається "русофілкою", якій "треба йти на***", -- зазначає Нойгофф від імені земельного управління.

У бесіді з JF Шрамм висловив, що, окрім прагнення стримати агресію Росії, він також мав намір "показати середній палець проросійським бумерам у AfD".

На думку молодого політика, "непробивні бумери" у партії читають проросійський праворадикальний журнал Compact і "захоплені російською пропагандою".

Партія "Альтернатива для Німеччини" займає лідерські позиції, обходячи традиційні політичні сили. Як у державі, що свідомо аналізує своє нацистське минуле, знову з'явилися умови для розвитку правого радикалізму? Які фактори сприяли підвищенню популярності цієї політичної сили в Німеччині?

Історик Томас Вайє у своїй статті "Феномен "Альтернативи для Німеччини": чому німці не застраховані від праворадикальних настроїв" надає відповіді на ці питання.

Читайте також