Аналітичне інтернет-видання

Порошенко заявляє, що замість підстав для накладення санкцій від Держфінмоніторингу він отримав матеріал, який раніше публікував Портнов.

Народний депутат та керівник партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко заявляє, що документи, на основі яких, згідно з інформацією голови Служби державного фінансового моніторингу Філіпа Проніна, було прийнято рішення Ради національної безпеки та оборони (РНБО) про накладення санкцій на нього, повторюють матеріали українського політика і юриста Андрія Портнова, який загинув в Іспанії 21 травня. Цю інформацію було розміщено на сайті партії в середу.

Ми, нарешті, отримали повідомлення від голови Служби державного фінансового моніторингу, пана Проніна, в якому, як очікувалося, мали б виявитися вражаючі деталі щодо виведення коштів за кордон моїм благодійним фондом, що надає підтримку Збройним силам України. Проте, все, що міститься в цьому листі, мені вже знайоме. Я не забув події 2019 року. Текст, який був надісланий, є практично точним копіюванням матеріалів з телеграм-каналу Портнова. У даному листі від Фінансового моніторингу немає жодних цифр чи конкретних дат. Натомість, там присутні лише публікації з інтернет-видання "Закон і бізнес", - зазначив Порошенко під час свого виступу у Верховному суді в середу.

У зв'язку з цим політик заявив, що "головним ідейним натхненником, архітектором, організатором та виконавцем санкцій проти Порошенка є пан Портнов".

Як повідомлялося раніше, трагічне вбивство Портнова відбулося 21 травня в околицях Мадрида, у Посуело-де-Аларкон. Він був застрелений в спину, коли готувався сісти у свій автомобіль марки "Мерседес", що стояв на тротуарі. Іспанська національна поліція розпочала розшук трьох осіб, пов’язаних із цим злочином. Суддя, який веде справу щодо смерті Портнова, ухвалив рішення про збереження слідства в таємниці.

2 червня Ірина Геращенко, співголова фракції "Євросолідарність" у Верховній Раді, повідомила, що їхня фракція виступила з ініціативою створення тимчасової слідчої комісії для розслідування впливу Портнова на судову систему та правоохоронні органи. Вона висловила сподівання, що до роботи комісії приєднаються представники з усіх фракцій українського парламенту.

13 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, який базується на рішенні РНБО від 12 лютого 2025 року щодо "Застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)". Відповідно до додатка до цього документа, санкції були запроваджені стосовно п'яти осіб: Петра Порошенка, Ігоря Коломойського, колишнього власника банку "Фінанси і Кредит" Костянтина Жеваго, ексспівласника ПриватБанку Геннадія Боголюбова та колишнього нардепа Віктора Медведчука.

Порошенко оскаржив накладені на нього санкції у Верховному Суді. 17 квітня розпочався розгляд його позову, на якому були присутні народні депутати України та дипломати з місії Європейського Союзу, а також представники посольств Німеччини, Польщі, Австрії, Швеції, Литви і Данії. Адвокати Порошенка стверджують, що санкції були введені незаконно, оскільки він є громадянином України, яка перебуває на території країни, тоді як лише Росія вважає його "терористом". Таким чином, вони запевняють, що немає жодних законних підстав для застосування цих санкцій.

Читайте також