Аналітичне інтернет-видання

Посол США попередив Орбана щодо можливої співпраці з Китаєм.

У Сполучених Штатах вважають, що Китай становить стратегічну загрозу для країни.

Посол США в Будапешті Роберт Палладіно висловив занепокоєння щодо можливих інвестицій з Китаю в Угорщині. Це зауваження відображає зростаючу напруженість у стосунках між угорським прем'єром Віктором Орбаном і президентом США Дональдом Трампом, як повідомляє Bloomberg.

"Президент Трамп ясно сформулював свою позицію. Китай представляє собою стратегічну загрозу для Сполучених Штатів і наших партнерів, виклик, що вимагає від нас уваги, відкритості та спільних дій," - зазначив тимчасовий повірений у справах Роберт Палладіно під час конференції в Будапешті.

В публікації зазначено, що на минулому тижні угорський міністр закордонних справ Петер Сіятро повідомив, що його країна отримала 44% всіх китайських інвестицій у Європі за останні роки. Це стало можливим завдяки зусиллям Орбана, який залучив в Угорщину виробництва акумуляторів та електричних автомобілів.

"Це рішення все більше відходить від політики США, оскільки Трамп застосував значні тарифи проти Китаю", - зазначили в Bloomberg.

Зокрема, в співпраці з Угорщиною беруть участь нові учасники, зокрема:

Окрім цього, Угорщина вирішила зміцнити співпрацю з Huawei Technologies Co. для створення спільної платформи хмарних послуг разом з 4iG Nyrt., оборонною та телекомунікаційною фірмою, яку Орбан готує до національного лідерства.

"Сувора політика Сполучених Штатів стосовно Китаю може затінити можливі політичні переваги, на які Орбан розраховував у разі повернення Трампа до Білого дому, після тривалої критики попередньої адміністрації Джо Байдена за підрив демократії", - зазначили в Bloomberg.

Палладіно, у свою чергу, зазначив, що Сполучені Штати не планують "читати лекції" Угорщині щодо її політичних рішень і не мають наміру "мікроуправляти внутрішньою політикою своїх союзників". Він підкреслив, що роль Китаю суттєво відрізняється від цієї ситуації.

"Йдеться не про вибір сторони, а про збереження контролю над власним майбутнім", - пояснив посол.

Раніше газета The New York Times зазначала, що Європа може опинитися в кризовій ситуації через введення мит Трампом проти Китаю. Зокрема, в країнах Європейського Союзу зростає тривога, що збільшення обсягу китайських товарів може призвести до демпінгу на ринку, що негативно вплине на місцеву промисловість у Франції, Німеччині, Італії та інших країнах.

У той же час, Reuters інформує, що Китай активізує зусилля зі створення альянсів для відповіді на торговельну війну, розпочату Трампом. Як стверджують журналісти, дипломати з Пекіна налагоджують контакти з урядами тих держав, на які впливають мита, введені Трампом, зокрема, надсилаючи листи з пропозицією про співпрацю до ряду країн.

Читайте також