Президент Панами дав відповідь на зауваження Трампа стосовно Панамського каналу.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на New York Post.
Лідер центральноамериканської країни висловився проти заяви Трампа, який припустив, що Сполучені Штати можуть вимагати відновлення контролю над Панамським каналом після того, як новообраний президент США почне виконувати свої обов'язки в січні 2025 року.
Відповідні претензії Трамп пояснив там, що Панама нібито стягує надмірну плату за користування даними водним шляхом, й розкритикував методи управлення каналом з боку Панами.
"На Панамському каналі нас обдирають так само, як і в інших місцях", - заявив республіканець 22 грудня під час своєї промови перед тисячною аудиторією в Арізоні на фестивалі Turning Point USA AmericaFest.
За висловлюванням Трампа, якщо "як моральні, так і юридичні засади цього великодушного акту дарування не будуть дотримані, ми вимагатимемо, щоб Панамський канал був повернений Сполученим Штатам Америки в цілковитій мірі, оперативно і без жодних запитань".
У свою чергу, Муліно у своєму профілі в соціальних мережах чітко підкреслив, що "всі квадратні метри Панамського каналу та його навколишньої території є власністю Панами і залишаться такими (панамськими)".
Президент Панами підкреслив, що "суверенітет та незалежність нашої держави не підлягають жодним сумнівам".
"Кожен панамець, тут чи будь-де у світі, носить це у своєму серці, і це частина нашої історії боротьби та незворотних завоювань", - заявив він.
Як зазначив Муліно, збори, які накладаються на вантажовідправників, що використовують Панамський канал, через який щорічно проходять 14 000 суден, не є випадковими.
"Публічні та прозорі умови будуть визначені, з урахуванням ринкових факторів, міжнародних умов, витрат на експлуатацію, а також вимог до обслуговування і модернізації міжокеанських водних маршрутів", - зазначив президент Панами.
Відповідаючи на заяви Муліно про плани залишити канал під контролем Панами, Трамп висловився в соцмережі Truth Social: "Ще побачимо, як розвиватимуться події!"
Інформація: Сполучені Штати збудували Панамський канал на початку XX століття для полегшення пересування торгових і військових суден між своїми узбережжями.
У 1999 році Штати відмовилися від власності на водний шлях, а сталося це більш ніж через 20 років після того, як тодішній президент США Джиммі Картер підписав відповідну угоду з Панамою.
Заява 78-річного Дональда Трампа про можливість контролю над Панамським каналом є далеко не першим випадком, коли він висловлює "територіальні амбіції".
Раніше він ділився своїми думками про те, що йому хотілося б, аби Канада стала частиною Сполучених Штатів.
Крім того, раніше у неділю він також висунув ідею придбання Гренландії, яка є автономною територією Данії. Це відбулося на тлі оголошення новообраним президентом Штатів співзасновника PayPal Кена Хоурі послом США в цій європейській країні.