Приниження Путіна в Сирії залишає відгук у Росії — WSJ
Відсторонення режиму Асада служить нагадуванням про вразливість авторитарних систем, включаючи режим Володимира Путіна.
У той час, як Росія виводить війська і техніку з Сирії, її ракетний удар по енергетичній інфраструктурі України 13 грудня свідчить про те, що Кремль сповнений рішучості продемонструвати свою військову міць після принизливої поразки в Сирії.
Занепад уряду Асада, який протягом майже десяти років активно підтримувався Москвою, а також можлива втрата стратегічно важливих військово-морських об'єктів у Тартусі і авіабази в Латакії, завдали серйозного удару по репутації Росії як провідного гравця на міжнародній арені. Крім того, події в Сирії можуть негативно позначитися на становищі Володимира Путіна в країні, як зауважує американська дослідниця радянської та російської історії Емі Найт.
Джерело, близьке до Кремля зазначає, що Путін вимагав пояснень, чому російські спецслужби не змогли виявити зростаючу загрозу режиму Асада, поки не стало занадто пізно. Але відповідальність лежить на російському лідері.
Поки представники російської еліти, пов'язані з Путіним, не ризикують виступати з критикою стратегії Кремля в Сирії, експерти з питань міжнародних відносин, які мають близькі зв'язки з урядом, сміливо аналізують її негативні наслідки.
"Зараз на Заході тріумфуючі голоси говорять про те, що Іран і Росія програли, і навіть про те, що ця "історична поразка" повинна стати додатковим стимулом для збільшення підтримки України. Було б добре, якби такі заяви лунали просто в рамках пропагандистської війни, але деякі західні еліти їм вірять", -- зазначив Петро Акопов, експерт державного інформаційного агентства Росії "РИА Новости".
Ще однією складністю для Путіна є те, що він надав політичний притулок в Росії Асаду — міжнародному військовому злочинцю, чия жорстокість викликає обурення у всьому світі.
"Ісламський тероризм став серйозною загрозою для путінського режиму з моменту його утворення. Чимало повстанців, які виступили проти влади Асада, є мусульманами з Північного Кавказу (зокрема, з Чечні та Дагестану) та Центральної Азії, які живуть з глибоким неприйняттям Кремля. Існує ймовірність, що після повернення з Сирії деякі з цих бойовиків можуть вдатися до терористичних дій", - зазначає Найт.
Детальніше про падіння режиму Асада в Сирії та його геополітичні наслідки -- читайте у статті члена експертної ради Центру громадянських свобод В'ячеслава Ліхачова "Падіння режиму Асада може масштабно вплинути на Україну. Як саме?".