Аналітичне інтернет-видання

"Зосередитися на протистоянні Росії" - Борис Джонсон звернувся до Трампа з пропозицією тиснути на Путіна. -- online.ua

Борис Джонсон звернувся до Трампа з проханням посилити тиск на Путіна.

Колишній прем'єр-міністр Великої Британії підкреслив, що під час нещодавньої атаки на Київ, яку Джонсон охарактеризував як "вияв найвищої неповаги", Путін продемонстрував своє нехтування західними настроями та явну зверхність до тих, хто прагне досягти миру.

Він зауважив, що пропозиція щодо "мирної" угоди, яку спецпредставник Трампа Стів Віткофф привіз із Москви була "неприхованою капітуляцією перед агресією". За словами Джонсона, нинішні пропозиції не передбачають ні надійних західних гарантій безпеки для України, ні надійного довгострокового плану військової допомоги з боку Заходу.

Він акцентував на есе Путіна про Україну, опублікованому в 2021 році, в якому кремлівський керівник рішуче заперечує наявність окремої української ідентичності. Також він згадує інтерв'ю з американським телеведучим Такером Карлсоном, де Путін стверджує, що Україна є "штучною нацією".

Гітлер брехав, так само як Путін брехав і брехав перед своїм вторгненням у 2022 році. Він бреше знову. Він хоче Київ, він хоче усе, і він готовий чекати, - підкреслив Джонсон, припустивши, що Путін міг би почекати до кінця президентства Трампа або проміжних виборів у 2026 році, щоб знову здійснити напад.

Він також підкреслив, що компроміси з Путіним "не можуть і не повинні бути дієвими". Вони абсолютно зайві, адже справжня позиція російського лідера "значно гірша, ніж зазвичай вважають", додав Джонсон.

Згідно з думкою одного з британських політиків, основна сила Путіна полягає не в армії, а в "незвичайній та ірраціональній" переконаності Заходу, незважаючи на численні факти, що Росія якимось чином призначена на перемогу у війні проти України.

Джонсон висловив два підходи для поліпшення існуючих пропозицій щодо мирної угоди між Росією та Україною. Перший із них полягає у відмові від будь-яких натяків на юридичне визнання територій, захоплених Росією, та поверненні до початкових ідей Трампа про припинення вогню і замороження конфлікту вздовж теперішньої лінії фронту. Це має відбуватися без жодних загроз українському суверенітету та з можливістю остаточного повернення втрачених територій.

Другий спосіб - надання Україні "набагато більшої ясності" щодо довгострокової безпеки та захисту. Джонсон написав про можливість розміщення в Україні військ Великої Британії або інших "країн-однодумців", наявність десятирічного плану значної військової підтримки України з боку Заходу, а також про умову, за якої будь-якбудь-яке третє вторгнення Путіна спричинило б автоматичне членство України у НАТО.

У той же час, Джонсон зазначив, що Путін вживає всіх можливих заходів, щоб перешкодити реалізації зазначеної угоди, адже розуміє: якщо Україні вдасться зберегти незалежність, що ймовірно за наданих умов, вона "вийде з його контролю".

Читайте також