Проти ухилянтів пропонують ввести новий підхід: посилити покарання та визначити чіткі межі законодавства.

Що чекає на тих, хто уникає військової служби в Збройних силах України?
В Україні не повинні існувати такі терміни, як ухилення від мобілізації, і їх слід визнати поза законом. Таку думку висловив спікер Сухопутних військ Збройних сил України Віталій Саранцев під час програми "Свобода live".
"Тут взагалі потрібно працювати глибше всім нам - і представникам комунікації Сил оборони, і представникам медіа для того, щоб у нас поняття "ухилянт" потроху виходило за межі законності", - сказав Саранцев.
За його словами, підтримку ухилянтам висловлюють не лише звичайні громадяни, але й адвокати та депутати. Проте спікер підкреслює, що українці повинні дотримуватися єдиної стратегії, спрямованої на засудження ухилянтів.
"Досить часто можна спостерігати, що звичайні люди, адвокати та навіть деякі депутати висловлюють симпатію до ухилянтів. Проте спільного осуду цього явища не існує. Я вважаю, що потрібна цілісна політика, спрямована на засудження ухилення як такого, щоб подолати цю проблему", - підкреслив він.
Нагадаємо, в Україні триває воєнний стан і загальна мобілізація. У цей період призову підлягають військовозобов'язані чоловіки віком від 18 до 25 років. Водночас деякі категорії громадян можуть отримати відстрочку від мобілізації.
За ухилення від мобілізації в Україні передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Адміністративна відповідальність здебільшого настає за порушення правил військового обліку й передбачає штрафи.
Згідно зі статтею 336 Кримінального кодексу України, за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації передбачена кримінальна відповідальність, яка може включати покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 5 років.