Парламент планує обговорити масштабний законодавчий комплекс, спрямований на підтримку та розвиток оборонно-промислового комплексу України — про що йдеться?

Це повинно кардинально трансформувати умови діяльності для українських оборонних компаній.
Незабаром Верховна Рада планує обговорити значущий пакет законодавчих ініціатив, відомий як Defence City, що спрямований на створення оптимальних умов для розвитку українських підприємств у сфері оборонно-промислового комплексу (ОПК). Про деталі цих ініціатив розповів Ігор Жданов, керівник проєкту "Інформаційна оборона" Фонду "Відкрита політика", під час пресконференції, що відбулася 11 липня, повідомляє "Телеграф".
За його словами, законопроєкти № 13420-13423 можуть внести зміни відповідно до Податкового, Митного, Бюджетного, Кримінального та Кримінального процесуального кодексів.
Такий законодавчий пакет вперше системно регулюватиме діяльність оборонних підприємств завдяки створенню спеціального реєстру та надання їм особливого статусу. Щобільше, запроваджені пільги та стимули обовʼязково збільшать обсяги продукції і залучать інвестиції у важливу для країни галузь.
Основні переваги для підприємств, що увійдуть до реєстру Defence City, будуть такими:
Варто зазначити, що податкові пільги діятимуть до 1 січня 2036 року, а отже умови для розвитку будуть довгостроковими.
До того ж, Жданов акцентував увагу на новаторських змінах у кримінальному праві, що покликані забезпечити захист компаній та їхніх співробітників під час реалізації державних угод.
Закон stipulates, що дії, які формально можуть вважатися кримінальними правопорушеннями, але були скоєні під час виконання оборонних угод, можуть бути оцінені з урахуванням їхньої мети. Це не є універсальною амністією — кожен випадок буде аналізуватися окремо за участі генерального прокурора, — зазначив експерт.
Він також навів яскравий приклад з кінця лютого 2022 року, коли у Києві приїхала машина, з якої охочим роздавали зброю для захисту міста. Без певних норм законодавства ті люди могли б нести кримінальну відповідальність за нелегальне зберігання. Але було прийнято рішення, що дії в інтересах захисту країни не вважаються злочином. Це була законодавча відповідь на воєнні реалії.
Згідно з інформацією Ігоря Жданова, сьогодні, 11 липня, спеціалізований комітет Верховної Ради планує обговорити ці законопроєкти. Очікується, що незабаром їх представлять на перше читання.
"Закликаю народних депутатів оперативно ухвалити ці закони. Якщо будуть зауваження -- їх можна буде внести до другого читання. Такий підхід допоможе Україні розвивати власний оборонно-промисловий комплекс, підвищувати технологічний рівень і створювати спільні підприємства з провідними західними компаніями", -- підсумував Жданов.
Раніше "Телеграф" повідомляв, що депутати Верховної Ради знову розглядають питання підвищення пенсійного віку для громадян України. Комітет з питань соціальної політики обговорив законопроєкти, що пропонують підняти пенсійний вік з 60 до 61 року.