Аналітичне інтернет-видання

Парламент планує розглянути важливий законодавчий пакет, спрямований на підтримку та розвиток українського оборонно-промислового комплексу: що саме передбачає цей документ?

Невдовзі Верховна Рада планує розглянути суттєвий пакет законопроектів, відомий як Defence City, що орієнтований на встановлення вигідних умов для сприяння розвитку українських компаній у сфері оборонно-промислового комплексу (ОПК).

Про що саме йдеться, детально пояснив керівник проєкту "Інформаційна оборона" Фонду "Відкрита політика" Ігор Жданов під час пресконференції, що відбулася 11 липня.

За його словами, законопроєкти № 13420-13423 можуть внести зміни відповідно до Податкового, Митного, Бюджетного, Кримінального та Кримінального процесуального кодексів.

Такий законодавчий пакет вперше системно регулюватиме діяльність оборонних підприємств завдяки створенню спеціального реєстру та надання їм особливого статусу. Щобільше, запроваджені пільги та стимули обовʼязково збільшать обсяги продукції і залучать інвестиції у важливу для країни галузь.

Головні вигоди для компаній, які потраплять до реєстру Defence City, виглядатимуть наступним чином:

Слід підкреслити, що податкові преференції будуть чинні до 1 січня 2036 року, що забезпечує тривалі умови для розвитку.

Також Жданов підкреслив новаторські зміни в кримінальному праві, що спрямовані на забезпечення захисту компаній та їхніх співробітників під час виконання державних угод.

Згідно із законодавством, дії, які формально можуть бути кваліфіковані як кримінальні правопорушення, але були вчинені під час виконання оборонних контрактів, можуть підлягати аналізу з урахуванням їхніх цілей. Однак це не є загальною амністією - кожен випадок буде розглядатися окремо за участі генерального прокурора, - зазначив експерт.

Він також навів яскравий приклад з кінця лютого 2022 року, коли у Києві приїхала машина, з якої охочим роздавали зброю для захисту міста. Без певних норм законодавства ті люди могли б нести кримінальну відповідальність за нелегальне зберігання. Але було прийнято рішення, що дії в інтересах захисту країни не вважаються злочином. Це була законодавча відповідь на воєнні реалії.

Згідно з інформацією, наданою Ігорем Ждановим, вже сьогодні (11 липня) профільний комітет Верховної Ради розгляне ці законопроєкти. Передбачається, що незабаром їх представлять на перше читання.

"Я звертаюся до народних депутатів із закликом швидко прийняти ці законопроекти. Якщо виникнуть зауваження, їх можна буде врахувати під час другого читання. Цей підхід сприятиме розвитку оборонно-промислового комплексу України, підвищенню технологічного рівня та створенню спільних підприємств з провідними компаніями Західного світу", - підкреслив Жданов.

Читайте також