Регулятор ухвалив рішення не подовжувати термін функціонування інвестиційного фонду Порошенка на 20 років.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) не продовжила термін функціонування публічного акціонерного товариства "Закритий недиверсифікований інвестиційний фонд "Прайм Ессетс Кепітал", яке управляє активами депутата Верховної Ради та колишнього президента України Петра Порошенка. Це рішення було ухвалено у зв'язку з введенням санкцій Радою національної безпеки і оборони проти зазначеного політика, як зазначено у постанові НКЦПФР від 27 червня, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Згідно з рішенням, Порошенко використав свої права на цінні папери фонду, що кваліфікується як управління активами, попри існуючі санкції.
У тексті зазначено, що 29 квітня 2025 року Петро Порошенко прийняв рішення про продовження дії фонду ще на два десятиліття. Його підпис на новій версії статуту був нотаріально засвідчений 2 травня у Варшаві.
Компанія з управління активами "КУА "Ф'южн Капітал Партнерз", яка обслуговує фонд, наполягає, що продовження терміну діяльності не є розпорядженням активами, а отже, не порушує обмежень. Однак регулятор дотримується протилежного погляду.
"Підпис Петра Порошенка на оновленій версії статуту, засвідчений у Варшаві, вказує на його особисте використання корпоративних прав", - зазначається у висновку Комісії.
Окрім цього, згідно з рішенням РНБО щодо санкцій, Порошенко зобов'язаний був передати свої корпоративні права під управління іншій особі впродовж 60 днів. Проте Комісія не отримала жодних даних про виконання цієї умови.
Згідно з останнім оприлюдненим звітом фонду за 2020 рік, серед його активів були значні частки в таких компаніях, як страхова компанія "Країна" (49,99%), телерадіокомпанії "Експрес-Інформ" (90%) і "НБМ" (100%), суднобудівний завод у Севастополі (89,32%) та Міжнародний інвестиційний банк (50,08%). Також фонд контролював низку інших юридичних осіб, зокрема іноземні структури Prime Asset Partners Limited та Feruvita S.L. (обидві - 100%).